Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AVUKAT SORGULAMA

Sayısı katlanarak artan avukatların adres ve telefon bilgilerini bulmak eskisi kadar zor değildir. Ülkemizde 56 tane hukuk fakültesi bulunmakta ve bu da her geçen yıl mezun öğrenci sayısının fazla olmasına sebep olmakta. Baroya kayıt olan avukatların bu bilgilerine erişmek için Türkiye Barolar Birliği’nin internet uygulamasında bilgi erişimi sağlanmaktadır. Bu bilgi erişimi tüm vatandaşların kullanımı açısından oldukça basit olması kullanıcının rahatlığı içindir. Artık vatandaş bulmak istediği avukatın adı, soyadı veya istediği avukatı değil de bulunduğu şehirdeki avukatları bulmak için de bu siteyi kullanarak avukat sorgulama yapabilirler.

Avukat Sorgulama Nasıl Yapılır?

Avukat sorgulamak için Türkiye Barolar Birliği’nin sitesinden ilgili adımları takip ederek istediği avukata ait adres ve telefon bilgilerine ulaşabilir.Ya da belirli filtreler kullanarak bulmak istediği avukat adres ve telefon bilgilerini daha kısa yoldan bulabilirler. Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz?

İlk olarak Türkiye Barolar Birliğinin resmi web sitesinden ilgili alanı bulunmalıyız. Aşağıda kırmızı renk ile belirtilen alana istediğiniz bilgileri giriniz.

kk

Burada belirtilen avukatın adı, avukatın soyadı, avukatın baro sicil numarasını girerek baroda kayıtlı olan avukat bulma işlemi yapabilirsiniz.

ğğ

Örneğin yukarıdaki avukat ismi kısmına Mehmet yazarak avukat sorgulama yaptığımızda ülkede Mehmet isimde olan bütün avukatların telefon ve adres bilgilerine ulaşılabilinir. Ya da şehir kısmına da İstanbul yazdığımızda adı Mehmet olan ve İstanbul barosunda kayıtı bulunan avukatların adres ve telefon bilgilerine ulaşılabilinir. Tüm bu avukat bulma işlemlerinin hepsini stajyer avukat bulma olarak da yapabilirsiniz.

Avukat Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.