AYDEM Fatura Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AYDEM Fatura Ödeme

Sizlerin de bildiği gibi günümüzde elektrik herkesin en temel ihtiyaçlarından birisi olarak görülmektedir. Teknolojinin yaşamımızdaki yerine bakacaksak eğer, bireylerin elektriğe her geçen gün daha fazla ihtiyacı olduğu bilinmektedir. Aydem ise bir elektrik dağıtım şirketidir. Bu kapsamda, Türkiye’nin Ege bölgesinde bulunan şehirlerin elektrik dağıtım ve pazarlama görevini üstlenmiş durumdadır. AYDEM bu durumda, 2013 yılında İzmir ve Manisa illerine elektrik dağıtımı yapan Gediz Elektriği de bünyesine katan Bereket Enerji Grubu bünyesinde bulunarak, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa şehirlerinin elektrik dağıtımını yapmaya başlamıştır.

Bu kapsamda ise, elektrikten faydalanmanız için düzenli olarak faturalarınızı da ödemeniz gerekmektedir. Fatura ödeme işleminizi ise birkaç farklı yoldan gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda size uygun olan seçeneği seçmeniz yeterli olacaktır. Yazımızda sizlere AYDEM fatura ödeme seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Bu seçenekler ile güvenli bir şekilde AYDEM fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

AYDEM Fatura Ödeme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

AYDEM fatura ödeme işleminizi gerçekleştirmek için yapabileceğiniz ilk seçenek, kullanmakta olduğunuz banka aracılığıyla olmaktadır. Ancak AYDEM fatura ödeme işlemi her banka tarafından yapılamamaktadır. Bunun için ilk olarak kullanmakta olduğunuz bankadan konu ile ilgili bilgiyi almanız gerekmektedir. Böylelikle çoğu bankanın internet sayfalarını kullanarak, hızlı ve güvenli bir şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu bankalar aracılığıyla otomatik ödeme talimatı da verebilir ve böylelikle her ay elektrik faturanızı ödemenize gerek kalmadan bankanızdaki hesaptan çekilebilmektedir.

İkinci bir seçenek olarak ise, belirtilen AYDEM fatura ödeme noktalarına giderek, borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bu ödeme noktalarına ise AYDEM’in internet sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bulunduğunuz ilin şubelerine bakmaktır. Ancak bu ödeme şekli biraz daha zorlu ve uzun olmaktadır. Herhangi bir kuruma giderek uzun kuyruklarda beklemenize gerek kalmadan işlemlerinizi daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bunu ise internet üzerinden yapmanız daha kolay olacaktır.

Son seçeneğiniz ise, AYDEM’in resmi internet sitesi üzerinden yapacak olduğunuz AYDEM fatura ödeme işlemidir. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte, fatura ödemelerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Elektrik faturası ödemelerinde de bireylere kredi kartı ile ödeme kolaylığı sunulmuştur. Bu kapsamda ise, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde ikamet eden kişiler elektrik fatura ödeme işlemlerini kredi kartına 2 ile 9 aya kadar taksit yaparak ödeyebilme imkanına sahip olmaktadırlar.

Kişiler aynı zamanda güncel elektrik faturalarını veya ödenmemiş geçmiş dönem elektrik faturalarını, kredi kartı ile 9 aya varan taksitlerle ödeyebilme imkanına da sahip olmaktadırlar. Bu kapsamda önemli bir nokta ise, Akbank (Axess Card), Denizbank (Bonus Card), İş Bankası (Maximum Card), Garanti Bankası (Bonus Card) ve Yapı Kredi Bankası (World Card) sahibi olan kişiler ödemelerini tek çekim halinde yapamamaktadırlar. Bu kartlardan yapılan çekimler taksitlendirerek tahsil edilmektedir. Taksitli AYDEM fatura ödemelerinde doğabilecek vade farkı kullanmakta olduğunuz bankalara göre farklılık göstermektedir. Bu durumda bankanızdan bilgi almanız gerekmektedir.

AYDEM fatura ödeme işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden;

  • E-posta adresinizi
  • Belirlemiş olduğunuz şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Bilgi girişlerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz ile birlikte “Giriş” butonuna basınız. Tüm bu işlemlerinizden sonra sisteme girebilir ve ödeme işleminizi kredi kartınız ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adsız

Eğer şifreniz yoksa, ekranın alt kısmında yer alan “Hemen Üye Olun” kısmından üyelik işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu anlamda sizlerden bazı bilgiler istenmektedir. Üyelik işlemlerinde sizlerden;

  • Tesisat No
  • Sayaç No  (Sadece rakamları giriniz)
  • Ve ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir.
  • “Devam Et” butonuna basınız. Bu işlemlerinizden sonra uygulama için şifre belirleyebilir ve uygulamaya girişinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca şifrenizi unuttuysanız yine ekranın alt kısmında bulunan bölümden tekrardan şifrenizi e-posta ile alabilirsiniz. Eğer şifrenizi güncellemek isterseniz ilgili butondan işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için e-posta adresinize ve kullanmakta olduğunuz şifreyi yazmanız gerekmektedir.

Tüm bu işlemler ile birlikte AYDEM fatura ödeme işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

AYDEM Fatura Ödeme İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.