BAĞ-KUR Çiftçi Kayıt Sistemi Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR Çiftçi Kayıt Sistemi Sorgulama

Türkiye sizlerin de bildiği gibi bir tarım ülkesidir. Gelişen teknolojiye ve hizmet sektörünün gelişmesine ek olarak, ülkemizde bulunan tarımla uğraşan kesim oldukça fazladır. Bu anlamda ise, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı bu kişileri desteklemek ve verimli üretim için çeşitli projeler yapmaktadır. Bu kapsamda ise, verilen tarımsal desteklemelerin, denetlenmesi, izlenebilmesi, rapor haline getirilebilmesi ve sorgulanabilmesi durumunda da daha verimli bilgilerin verilebilmesi için ise bazı uygulamalar geliştirmiştir. Bu durumda ise çiftçi kayıt sistemini kişilerin hizmetine sunmuştur. Ülkemizde tarım işleriyle uğraşan kişiler BAĞ-KUR’a bağlıdır. BAĞ-KUR’lu olan kişiler ise, bu uygulama sayesinde merak ettikleri bilgilerine kolay bir şekilde ulaşabilirler. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından çiftçilerin hizmetine sunulan bu uygulama ile birlikte, çitçiler ile her türlü bilgi bu uygulamanın içerisinde bulunmaktadır. Bu uygulama hem bakanlığın kolay işlem yapabilmesi açısından hem de kişiler açısında oldukça kolay bir işlem aracıdır.

Ayrıca bu işleminizi yapabilmeniz için kurumlara giderek vakit kaybetmenize de gerek kalmayacaktır. Kurumlarda uzun kuyruklarda bekleme sorunu olmadan, internet üzerinden dakikalar içerisinde konu hakkında bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ise kişiler özlük bilgilerinin, çalışmalarında kullandıkları arazi ve hayvan gibi varlıkların, ürün deseninin ve ortalama verimlerin durumlarını kolay bir şekilde takip edebileceklerdir. Bu bilgilerine ek olarak aynı zamanda tarımsal desteklemelerin uygulamakta olduğu, izlendiği, denetlendiği ve tarım politikalarının gerçekleştirilmesi ve planlanmasında kullanılmaktadır. Bu anlamda bakanlığın tarım desteklemelerini ve durumların gidişatını takip etmek bir o kadar kolay olacaktır.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın çiftçilere sağlamış olduğu desteklerden yararlanabilmek için mutlaka Çitçi Kayıt Sistemi’ne bilgilerine girmeleri gerekmektedir. Bunun için yıl içerisinde Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca yapılan kayıt duyurularını takip etmeniz gerekmektedir. Bu duyuruları ise, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yukarıda sizlere vermiş olduğumuz bilgilerinizi internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yazımızın devamında sizler için anlatmış olduğumuz BAĞ-KUR çiftçi kayıt sistemi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BAĞ-KUR Çiftçi Kayıt Sistemi Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

BAĞ-KUR’lu olan kişilerin bahsetmiş olduğumuz desteklemelerden yararlanabilmesi için her yıl düzenli olarak ÇKS kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir. Bu yenileme işleminizi ise Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR çiftçi kayıt sistemi sorgulama işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan ekran üzerinde çiftçi bilgilendirme servisi ekranını göreceksiniz. Bu uygulama, çiftçi kayıt sistemi, Türkvet, organik tarım bilgi sitemi, örtüaltı kayıt sistemi, arıcılık kayıt sistemi, iyi tarım uygulamaları kayıt sistemindeki üretim ve yetiştiricilik kayıtlarını kapsamaktadır.

BAĞ-KUR çiftçi kayıt sistemi sorgulama sistemine giriş yapabilmeniz için herhangi bir şifreye ya da uygulamaya üye olmanıza gerek yoktur. Sizden istenen bilgilerinizi girmeniz ile birlikte BAĞ-KUR çiftçi kayıt sistemi sorgulamanıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu durumda öncelikle ekranın sağ bölümünde bulunan “Giriş” bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

Adsız

Bu işleminizden sonra BAĞ-KUR çiftçi kayıt sistemi sorgulama için bulunan ekran üzerine başka bir ekran gelecektir. Bu ekran üzerinden BAĞ-KUR çiftçi kayıt sistemi sorgulama için;

  • T.C. kimlik numaranızı veya vergi numaranızı girmeniz gerekmektedir.
  • Ardından altında bulunan resimdeki harfleri ilgili yere yazmanız gerekmektedir. Eğer yazılanları anlamakta güçlük çekiyorsanız, resmi yenile butonuna basabilirsiniz.
  • Tüm bu bilgi girişlerini doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz ile birlikte “Giriş” butonuna basınız.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemlerinizden sonra BAĞ-KUR çiftçi kayıt sistemi sorgulama uygulamasına girişinizi yaparak bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

BAĞ-KUR Çiftçi Kayıt Sistemi Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.