Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR KAYDI SORGULAMA

Her çalışan bir gün emekli olmanın hayalini kurar ve çalıştığı süre zarfında da bu hayal için uğraşır. Yaşlandıktan sonra emekli olup az da olsa rahat etmek isterler. Ancak emekli olmak için belirli şartların ve belirli durumların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlar yerine getirildiği zaman emekli olunabilir. İşte prim ödeme gibi şartları sağlayıp emekli olmak için BAĞ-KUR kaydı sorgulama işlemini kullanabilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza BAĞKUR kaydı sorgulama işlemini nasıl yapacağımızı anlattık. BAĞKUR kaydı sorgulama yapmak için ise aşağıda sizlere vermiş olduğumuz adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca adımların hemen altında da sizlerin daha kolay yapabilmesi için resimlerini de verdik.

BAĞ KUR kaydı sorgulama işlemini artık sadece bir yol ile yapabilirsiniz. Tek bir yol diyoruz çünkü eskiden yani E-SGM sistemi kapatılmadan önce E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak BAĞ-KUR kaydı sorgulama işlemini yapabiliyorduk. Ancak E-SGM sisteminin kapatılması ve ne zaman açılacağı hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi verilmediğinden dolayı sorgulamalarımızı artık tek bir sistem üzerinden şifreli olarak yerine getirebiliriz. Bu sistemin adı ise E-Devlet sistemidir. Sizde BAĞ KUR kaydı sorgulama işlemini yerine getirmek ve bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Biz sizlere bu bölümde BAĞ-KUR kaydı sorgulama işleminin E-Devlet sistemi üzerinden nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz. BAĞ KUR kaydı sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmek içinse sizde E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresini ise size en yakın PTT şubesine giderek alabilirsiniz.

Şifreli Olarak BAĞ-KUR Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • BAĞ-KUR kaydı sorgulama yapmak için bizlere bir E-Devlet şifresi gereklidir. Bu şifreyi ise PTT şubelerinden 2 lira karşılığında alabilirsiniz.
  • Şifremizi aldıktan sonra ise aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz ve kimliğimi doğrula kısmına tıklıyoruz.

10

  • Daha sonra ise ilk olarak TC kimlik numaramızı yazıyoruz. Hemen ardından da E-Devlet şifremizi giriyoruz.

11

  • Son olarak ise “sisteme giriş yap” tıklıyoruz.Böylece BAĞ KUR kaydı sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

12

Şifreli Olarak E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Kaydı Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.