Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR TESCİL KAYDI SORGULAMA

BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işlemi ile artık sizde ne zaman işe girdiğinizi ve ne kadar süredir prim yatırdığınızı öğrenebilirsiniz. BAĞKUR tescil kaydı sorgulama işlemi işe giriş tarihinizi öğrenme ve bu zamana kadar ne kadar prim yatırdığınızı görme açısından önem taşımaktadır. Tescil kaydı işlemini yapacağınız sanal ortam ise SGK bünyesinde hizmet veren E-Devlet hizmet sorgulama ekranıdır. Birçok kişinin de merak ettiği gibi bu işlem daha önceleri E-SGM üzerinden de yapılabiliyordu. E-SGM sistemi şifre istemiyordu. Fakat E-SGM sisteminin kapatılmasından dolayı artık sigorta ile ilgili işlemler buna BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işlemi de dahil olmak üzere artık E-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. E-Devlet sisteminde sorgulama yapabilmek için şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifre E-Devlet şifresidir ve online olarak alamazsınız. Şifreyi alabilmek için bir PTT kuruluşuna gidip şifre talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Şifreniz kapalı zarf şeklinde size verilecek olup şifre ücreti 2 TL’dir. Bu şifre ile birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere fotoğraf yardımı ile birlikte E-Devlet üzerinden nasıl BAĞ KUR tescil kaydı sorgulama işlemi yapacağınızı anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama

İlk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Kimliğinizi şimdi doğrulayın adlı butona tıklayınız.

BBBB

Daha sonra TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi girerek kimliğinizi doğrulayınız. Ancak herhangi bir E-Devlet şifrem yok nasıl giriş yapacağım diyorsanız oldukça basit birkaç işlemle yukarıda anlattığımız şekilde şifrenizi alabilirsiniz. Son olarak sisteme giriş yap butonuna tıklayınız. Bu şekilde BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Adsız

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.