Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞIMSIZ DENETÇİ SORGULAMA

Faaliyet göstermekte olan firmaların hem kamuya uygun olup olmadığını hem de ekonomik anlamda bir ihlal durumunun olup olmadığını anlamak maksadı ile denetleme yoluna gidilmektedir. Bu konu ile ilgili kanunlar firmaların şeffaf bir çalışma prensibi benimsemeleri gerektiğini belirtmektedir. Firmaların şeffaflığa bağlı kalmaları amaçlanmakta ve bu denetim bağımsız bir şekilde yapılmaktadır. Bu sebeple bağımsız denetim adlı bir sistem geliştirilmiştir. Bağımsız denetim ilkeleri bulunan ayrıca herhangi bir kurumla bağlantısı olmayan bir sistemdir. Bu sistemi yürütenler ise bağımsız denetçilerdir. Denetçilerin güvence ve mesleki şüphecilik gibi ilkeleri bulunmalı ve bu ilkeler doğrultusunda hareket etmelidirler. Bağımsız denetçi sorgulaması internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu hizmeti sağlayan ise birçok sorgulama işlemini yaptığımız E-Devlet sistemidir. E-devlet üzerinden bağımsız denetçi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazının devamında bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Bağımsız Denetçi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde genel olarak E-Devlet şifresi istenmektedir. Fakat bu sorgulama işlemimiz de E-Devlet şifresine ihtiyacınız bulunmayacaktır. Bu sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Bu link sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir.

Açılan sayfada sizden aramak istediğiniz bağımsız denetçinin adı, soyadı ya da sicil numarasını girmeniz istenecektir. Bu bilgiyi girdikten sonra ise bir alt seçenekte sizden bulunulan ili girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra ise tek yapacağınız işlem sorgulama butonuna tıklamak olacaktır. Bu şekilde açılan sayfadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

q

Bağımsız Denetçi Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.