Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BANKA ŞUBESİ SORGULAMA

Ülkemizde ailelerde birey sayısının artması ve buna bağlı olarak da kişilerin ihtiyacından doğan para işlemlerinin halledilebilmesi için bankalara talepte artmaktadır. Çünkü kişiler mal mülk sahibi olabilmek için kendi gücü yetmediği yerde bankalara başvurmayı tercih etmektedirler. Ülkemizde hizmet verebilmeleri için istenen şartları sağlayan bankalar şubelerini açarak vatandaşların hizmetine sunmuştur ve daha fazla müşteriye daha iyi hizmet verebilmek için ülke geneline yayılarak pek çok şubeyi açmaktadırlar. Banka şubesi sorgulama işlemi vatandaşlarımız için bu sırada devreye girer. Banka şubesini sorgulama işlemi ile internet üzerinden size yakın işleminize uygun bankanın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu uygulamanın hem bankalar üzerindeki yoğunluk azaltıp işlemleri kolaylaştırmak hem de vatandaşların işlemlerini daha yakınındaki şubeler aracılığı ile daha hızlı yapabilmesi imkanını sunmaktır. Bu bağlamda bankalar müşterilerinin kendilerine daha kolay ulaşmaları sağlanmıştır. Ayrıca bankalar genellikle birbirine yakın konumlanmaktadırlar. Bunun sebebi vatandaşların bankalarla olan işlemlerini en kolaya ve zaman kaybının en az olan şekline indirme istediğidir. Kişiler bir bankayı bulduğu takdirde birbirine yakın konumlanmış olan bankalarda da var olan birçok işlemini yolda zaman harcamadan gerçekleştirebilir. Yazımızın devamında banka şubesi sorgulama işlemi ile ilgili yapmanız gereken işlemleri sizlerle paylaşacağız

Banka Şubesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Bankalar Birliği tarafınca bankalarla ilgili tüm genel işlemler gerçekleştirilmektedir. Ortak veri bankası görevi gören bu birlik sayesinde çok detaylı olmamakla birlikte çoğu genel işlemler yapılabilir durumdadır. Banka şubesi sorgulama işlemi gibi pek çok işleminizi gerçekleştirmek ve bilgi almak isteyen vatandaşlar Türkiye Bankalar Birliği üzerinden ihtiyaçlarına cevap bulabilirler. Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların şubeleri hakkında bilgi almak Türkiye Bankalar Birliği sitesi üzerinden öğrenebilmektedir. Banka şubesi sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada öncelikle aramak istediğiniz banka şubesini seçiniz.

3

Daha sonra şube tipini seçiniz.

4

 

Ardından hangi ilde, hangi ilçede aratma yapmak istediğinizi belirtiniz.

Son olarak ister o sayfa üzerinde “Listele” butonu ile ister Excel üzerinde “Excel’e Aktar” butonu ile görüntülemenizi yapabilirsiniz.

Bu adımlar dahilinde banka bilgilerine ulaşmak için Türkiye Bankalar Birliği sitesi üzerinde bulunan banka şubeleri sorgulama ekranını kullanmanız yeterli olacaktır.Türkiye Bankalar Birliği’nde kayıtlı olan tüm bankalar için banka şubesi sorgulama işlemi gibi pek çok işlem gerçekleştirilebilir.

Banka Şubesi Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.