Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BANLİYÖ TREN SORGULAMA

 

İnternetin gelişimi ile birlikte internet üzerinden yapılabilen işlemler de artmıştır. İnternet üzerinden yaptığımız işlemler ile zamandan kazanmamız mümkündür.Örneğin eskiden kurumları ziyaret ederek yaptığımız işlemleri artık internet üzerinden oldukça kısa bir zaman içinde yapmamız mümkündür.İnternet üzerinden yaptığımız işlemler hem hızlı hem de oldukça basit bir şekilde gerçekleşebilir.Dakikalar hatta saniyeler içinde işlemimizi başarı ile sonlandırabiliriz.İnternet üzerinden yaptığımız işlemlerden bahsedecek olursak,birçok konuda yapabileceğimiz sorgulama işlemleri,bilgi edinme,fatura ödeme,bilet alma ya da bilet rezervasyonu yaptırma gibi işlemlerimiz içim interneti kullanabiliriz.İnternet üzerinden herhangi bir işlem yaparken dikkat etmemiz gereken önemli bir husus bulunmaktadır.İnternet üzerinden yaptığımız işlemlerde, dikkatli olmamız gerekmektedir.Kimlik bilgilerimizi ve kredi kartı bilgilerimizi güvenmediğimiz internet sayfaları ile paylaşmamalıyız.

Bu yazıdaki konumuz internet üzerinden yapılabilen işlemlerden biri olan banliyö tren sorgulama işlemi hakkında bilgi vermek ve bu sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizden bahsetmek üzere olacaktır. Öncelikle banliyö trenler hakkında bilgi vereceğiz. Banliyö trenler şehiriçi seferler için açılmıştır. Şehirlerarası yol için değillerdir. Bu trenlerin şehiriçi hizmet vermesinin sebebi ise büyük şehirlerdeki nüfus fazlalığından dolayı oluşan yoğunluktandır. Yani artan trafik sıkışıklığı, park problemi ve hava kirliliği gibi sebepler banliyö trenlerin kullanılmasındaki amaçlardan sadece birkaçıdır. Bu sebepler dışında hem hızlı ve güvenli hem de fiyat olarak avantajlı olması, banliyö trenlerin tercih edilme sebeplerindendir. Şimdi de banliyö tren sorgulama işlemi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Banliyö Tren Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu sorgulama işlemini pek çok işlemde olduğu gibi internet üzerinden gerçekleştireceğiz. İnternet uygulamalarına geçilmeden önce bu tarz sorgulama işlemleri, sorgulama türüne göre çeşitli devlet binalarına gidilerek gerçekleştiriliyordu. Sanal ortam üzerinde ki uygulamaların gelmesiyle birlikte artık bu işlemlerimizi kolayca, hızlıca ve pratik bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirme imkanlarına sahibiz. Bu yüzden akıllı telefonlarınızdan dahi bu işlemi çok kısa sürelerde yapabilirsiniz. Tren sorgulama işlemi TCDD yani Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Banliyö tren sistemi şuan için “Ankara Banliyösü” ve “İzmir Banliyösü” olarak hizmet vermektedir. Bu işlem için en alt kısımda verilecek linke tıklayarak TCDD banliyö tren sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca hemen alt kısımda verilecek görsel ile sorgulama sayfası ve bu işlemin hangi kısımdan gerçekleştirildiğini görebilirsiniz.

UntitledBanliyö Tren Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Banliyö Tren Ne Demek?

Günümüzde araçların artması ile birlikte trafik yoğunluğu da artmıştır.Trafiğin artması ile insanlar istedikleri yerlere oldukça uzun zamanlarda ulaşabilmektedir.Trafik yoğunluğu nedeni ile araçları ile ulaşmakta daha da büyük sıkıntı yaşayan insanlar trenlere yönelmektedir.Trenler ile trafiğe girmeden oldukça hızlı bir şekilde seyahat etmek mümkündür.Özellikle büyük şehirlerde yoğunluğunda fazlalığı ile insanlar hızlı trenlere yönelmektedir.Hızlı trenlerden biri olan banliyö tren de insanların ulaşım ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Banliyö tren, şehir merkezi ile şehir dışındaki bir yerleşim yerini birleştiren günlük seferler için yolcu taşıyan tren anlamına gelir.Banliyö tren oldukça kullanılan bir trendir.Ülkemizde İstanbul, Ankara ve İzmirde bulunmaktadır.Banliyö trenler ile trafikte yaşanan birçok sorunun önüne geçilmeye çalışılmıştır. Trafik sıkışıklığı,park yeri sorunu, çevre kirliği gibi sorunların engellenebilmesi amaçlanarak banliyö trenler halkın kullanımına açılmıştır.Banliyö trenler ile hızlı ve güvenli bir yolculuk sağlanmaya çalışılmaktadır.Aynı zamanda banliyö trenler halkın bütçesine oldukça uygun olmaktadır.Banliyö trenler ile hem ucuza hem de oldukça hızlı bir şekilde seyahat etmeniz mümkündür.

Banliyö Tren Saatleri

Banliyö tren saatleri ile ilgili bilgi sahibi olmak için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları internet sayfasına giriş yapabilirsiniz.Banliyö tren saatlerini Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları resmi internet sayfası üzerinden öğrenmeniz mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.