Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BEDAŞ Online Fatura Ödeme

BEDAŞ, İstanbul’da belirli bölgelere elektrik dağıtımını üstlenen kurumdur. BEDAŞ yani açılımı ile birlikte Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş demektir. 2013 yılından beri İstanbul’un belli bölgelerine elektrik dağıtımını gerçekleştirmektedir. Sizlerinde bildiği gibi elektriksiz bir gün geçirmemiz bile oldukça zordur. Bu durumda ise, elektrikten yararlanabilmeniz için düzenli olarak her ay gelen faturalarınızı ödemeniz gerekmektedir. Faturalarınızı ödemeyi geciktirmenizden dolayı bir ceza bedeli ödemeniz gerekmektedir. Ödememeniz durumunda ise, elektriğiniz kesilecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamanız için fatura ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekmektedir.

BEDAŞ faturalarınızı ödeyebilmenizin ise birden fazla yolu bulunmaktadır. Yazımızda ise sizlere bu ödemeleri daha kolay bir şekilde yapabilmenizin yolları hakkında bilgiler vereceğiz. BEDAŞ faturalarınızı ödemenin en kolay yolu internet üzerinden yapacak olduğunuz işlemlerdir. Bu sayede kurumlara giderek vakit kaybı yaşamaktan da kurtulmuş olacaksınız. Sizlere verecek olduğumuz adımları takip etmeniz ile birlikte, en uygun seçeneğe göre BEDAŞ online fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fatura ödeme işleminizi online yapmanızın yararı bu uygulamayı 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman kullanabiliyor olmanızdır. Bu sayede işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

BEDAŞ Online Fatura Ödeme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

BEDAŞ online fatura ödeme işleminizi, BEDAŞ’ın resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek olduğunuz gibi aynı zamanda, kullanmakta olduğunuz bankaların online hizmetleri sayesinde de gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda yer alan bankalar ile birlikte, hangi banka ile hangi işlemi yapabileceğinizin bilgisini kolayca öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz bankalarınızdan otomatik ödeme talimatı vererek, her ay düzenli olarak elektrik faturanızın bankadaki hesabınızdan tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede her ay için ödeme işleminizi yapmanıza gerek kalmayacaktır. İşlem yapabilecek olduğunuz bankalar ise şöyle sıralanmaktadır;

TAHSİLAT BANKALARI OTOMATİK ÖDEME GİŞEDEN ÖDEME İNTERNET BANKACILIĞI
ZİRAAT BANKASI X X
VAKIFBANK X X X
HALKBANKASI X X X
İŞ BANKASI X X X
YAPI KREDİ X X X
GARANTİ X X X
DENİZBANK X X X
HSBC X X
ING BANK X X X
FİNANSBANK X X X
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI X X
AKBANK X X
ALTERNATİFBANK X X X
ALBARAKA TÜRK X X X
AKTİFBANK X X X
BANKASYA X X X
ANADOLUBANK X X X
TURKISHBANK X X X
TEKSTİLBANK X X X
TEB X X X
T-BANK X X X
ŞEKERBANK X X X
KUVEYTTÜRK X X X
ODEABANK X X X
BURGANBANK X X X
FİBABANKA X X X

Diğer bir BEDAŞ online fatura ödeme işleminiz ise, BEDAŞ’ın resmi web sayfası üzerinden gerçekleştirecek olduğunuz işlemdir. BEDAŞ online fatura ödeme işleminizi internet üzerinden kredi kartınızla güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. BEDAŞ online fatura ödeme işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan Online Fatura Tahsilat ekranı üzerinden bilgi girişlerini eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu durumda BEDAŞ online fatura ödeme uygulama ekranında sizlerden istenmekte olan bilgiler şöyle sıralanmaktadır;

  • Abone No
  • Resimde görmüş olduğunuz harf ve rakamları ilgili kutucuğa yazmanız gerekmektedir.
  • Bu bilgi girişlerinizden sonra “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Adsız

Bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra ise, uygulamaya girebilirsiniz. Bu noktadan sonra ise, eski ve en sonki BEDAŞ faturalarınız ekran üzerinde görülecektir. Sonrasında dilerseniz tüm borçlarınızı ya da sadece ödeme yapmak istediğinizi seçerek işleminizi devam ettirebilirsiniz. Bu aşamada kredi kartı numaranızı uygulama sistemine girmeniz ve ödeme talimatını vermeniz gerekmektedir. Bu gerçekleştirmiş olduğunuz işlemlerden sonra BEDAŞ online fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

BEDAŞ Online Fatura Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.