BİLGİ EDİNME BAŞVURU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BİLGİ EDİNME BAŞVURU SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere bilgi edinme başvuru sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Birçok sorgulama işlemi gibi bu işlemde internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bu sayede artık işlemlerimizi yapmak için devlet dairelerine başvurup evrak işleri ile uğraşarak zaman kaybetmiyoruz. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığı ile yapmaktadır. Firma şubesini sorgulama işlemi de E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Bilgi edinme başvuru sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Daha sonra açılan yeni sayfada bizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra yapılması gereken son hamle ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamaktır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler sıra ile gerçekleştirildiğinde, tüm gerçekleştirilen adımların ardından bilgi edinme başvurusunu sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.