Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA

Telefonunuz çaldığı anda arayan kişinin kim olduğunu bilmiyorsanız ya da aramak istediğiniz kişinin numarasını bilmiyorsanız üzülmenize hiç gerek yok. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden bu bilgilere ulaşma imkanına sahipsiniz. Bizlerde yazımızda internet üzerinden en kolay ve en hızlı bir şekilde bilinmeyen numara sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bilinmeyen numara sorgulama işlemi farklı şekillerde yapılabilmektedir. Öncelikle her operatörden ayrı ayrı sorgulama işlemini anlatacağız, daha sonra ise her operatör için kullanılabilen, internet üzerinden bilinmeyen numara sorgulama işlemini anlatacağız.

Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Eğer bir Turkcell numarasının kime ait olduğunu öğrenmek istiyor iseniz bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Şifre elde etmek için SIFRE yazıp 2222′ ye kısa mesaj ile gönderiniz. Ardından hemen aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Bağlantı adresine tıkladıktan sonra göstermiş olduğumuz boşluğa öğrenmek istediğiniz kişinin numarasını yazınız.

turkcell

Ardından kendi GSM numaranızı giriniz.

 

turkcell 1

Daha sonra ise Turkcell şifrenizi girerek Turkcell bir numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.Turkcell bilinmeyen numara sorgulama işlemi sayesinde numaranın sahibini öğrenmeniz oldukça kolaydır.

 

turkcell 2

Turkcell Numara Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

  • Vodafone numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için ise 7048’e mesaj göndermek yeterlidir. Mesaja KIM yazıp boşluk bırakıp * koyduktan sonra 10 haneli öğrenmek istediğiniz GSM numarasını yazdıktan sonra 7048’e mesaj gönderiniz.
  • Avea numarasının kime ait olduğunu 11855’i arayarak ya da mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Eğer mesaj göndererek numara sorgulamak istiyor iseniz kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı 5######### şeklinde yazıp 11855’e mesaj gönderiniz.

Online Bilinmeyen Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Bilinmeyen numara sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak yapmanız gereken işlem aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır.
  • Eğer numaradan isim sorgulama yapmak istiyor iseniz 10 haneli numaranızı resimde göstermiş olduğumuz yere giriniz.

1

  •  Ardından tüm operatörlerde ara butonuna tıklayınız ve numaradan isim sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olunuz.

2

  • Eğer isimden numara sorgulamak istiyor iseniz ilk olarak ad ve soyadınızı görselde gösterdiğimiz şekilde gerekli yere giriniz.

3

  • Ardından bulunduğunuz şehri seçiniz.

4

  • Daha sonra tüm operatörlerden ara butonuna tıklayınız ve isimden numara sorgulama işleminizi tamamlamış olunuz.

Bilinmeyen Numara Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmeniz mümkündür.Bir vodafone numarasının kime ait olduğunu öğrenebilmeniz için Vodafone bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni kullanarak sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Vodafone bilinmeyen numara sorgulama işleminiz için 11842 bilinmeyen numaralar servisini arayabilirsiniz. 11842’yi aradığınızda isterseniz isim-soyisim bilgileri ile isterseniz de telefon numarasını vererek sorgulama yapabilirsiniz.Bir diğer seçenek ise SMS yolu ile bilinmeyen numara sorgulama olacaktır. SMS yolu ile Vodafone bilinmeyen numara sorgulamak için ‘KIM’ yazıp boşluk bırakarak, 10 haneli GSM numarasını yazarak 7048’e SMS gönderiniz. 7048’i kullanarak SMS yolu ile yapacağınız sorgulama işlemi sadece GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğunu göstermektedir. SMS ile bilinmeyen numara sorgulama işleminizi yaptığınızda sorgulamak istediğiniz numaranın kayıtlı olduğu isim soyisim bilgisi size kısa mesaj olarak gelecektir.

Türk Telekom (Avea) Bilinmeyen Numara Sorgulama

Sizi arayan kişinin kim olduğunu bilmiyorsanız, ve öğrenmek istiyorsanız ücretsiz bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz. 118 80 bilinmeyen numara sorgulama ile herhangi bir bilinmeyen numara sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Avea bilinmeyen numara sorgulama işlemi için 11855 Bilinmeyen Numaralar servisini kullanabilirsiniz. Sizi arayan Avea numaralarının kime ait olduğunu Bilinmeyen Numaralar servisi yardımı ile öğrenebilirsiniz. Siz de numaranızı Bilinmeyen Numaralar servisine kayıt ederek yakınlarınızın size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. Aradığınız numaranın daha önceden Bilinmeyen Numaralar servisine kayıt yaptırmış olması gerekecektir.

11855 üzerinden bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz. 11855 numarasını arayarak, numaraya isme ya da aynı anda isim ve şehire göre aramanızı yapabilir, ayrıca kişisel kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 11855’e SMS göndererek de bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Eğer SMS yolu ile avea bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapacaksanız, birer boşluk bırakara isim soyisim bilgisini büyük harflerle yazarak 11855’e SMS olarak gönderebilirsiniz. Eğer numaraya göre bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapacaksanız 5********* şeklinde yazarak 11855’e SMS gönderebilirsiniz. Hem isime göre hem de şehire göre sorgulama yapmak isterseniz, aralarında birer boşluk olacak şekilde ISIM SOYISIM ŞEHİR ve tekrar bir boşluk bırakarak sorgulama işleminin yapılmasını istediğiniz şehiri girebilirsiniz. Örnek verecek olursak; AD SOYAD SEHİR ANKARA. KAYIT yazarak 11855’e SMS gönderdiğinizde numaranız rehbere kayıt olur. IPTAL yazarak 11855’e gönderdiğinizde ise rehberden numaranız çıkarılacaktır.

*100# tuşlamasını yaparak da Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne erişebilirsiniz. Bu kısma ulaştığınızda ister kayıt ister sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Sorgulama işleminiz için isme ve numaraya göre sorgulama seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.