Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BOĞAZ GEÇİŞ SORGULAMA

İnternet üzerinden birçok sorgulama işlemimizi gerçekleştirebiliyoruz. Daha önceleri birçok işlemimizi kurumlara giderek yapabilirken teknolojinin bu denli hızlı gelişmesi ile birlikte artık çoğu işlemimizi oturduğumuz yerden bilgisayarlar üzerinden yapabiliyoruz. Birçok kurum ve kuruluş artık internet üzerinden de hizmet veriyor. Birçok kurum ve kuruluşu tek bir site üzerinde toplayan E-Devlet sistemi ise bize büyük kolaylık sağlıyor. E-Devlet sistemi üzerinden birçok kuruma erişebiliyor ve sorgulamalarımızı yapabiliyoruz. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabilmek için ise E-Devlet şifresi gerekiyor. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Almış olduğunuz bu şifre E-Devlet bünyesinde bulunan tüm kurumlarla ilgili sorgulamalarınızı oldukça basit bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminde bulunan kurumlardan bir tanesi de Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’dür. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü size internet üzerinden boğaz geçiş sorgulama işleminizi yapabilme imkanı tanıyor. Yazının devamında boğaz geçiş sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız. Verdiğimiz bilgileri takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Boğaz Geçiş Sorgulama

Sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak gerekli olan işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamak olacaktır. Link sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir. Açılan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayarak işleme başlayabilirsiniz.

k

Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza gelecek sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

işgöremezlik ödeme2

 

Ardından yapmanız gereken son işlem ise sisteme giriş yap butonuna tıklamak olacaktır. Bu şekilde açılan sayfadan sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Adsız

Boğaz Geçiş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.