Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BUDAMA DESTEĞİ SORGULAMA

Ülkemizde tarım ile geçinen insanların çok olması ve bu kişilerin desteğe ihtiyacı olması sebebiyle bazı kurumlar bu konuda çalışmalar başlatmıştır. Tarım temel geçim kaynaklarından olması sebebiyle bu vatandaşlarımıza çeşitli kurumlar desteklerini vermektedir. Bu kurumlarından biri olan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından bu çalışmalar ile özellikle çay üreticilerine yönelik destekler verilmektedir. Budama desteği sorgulama işlemi ile sorgulanan çay üretici vatandaşlarımıza yönelik sunulan desteklerden biri olan Budama desteği olarak belirtilen bu yardım Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından işleme konulmuş desteklerden biridir.

Budama desteğini sorgulama işlemi ile sorgulanan bu yardım gibi yapılan bu destekler maddi açıdan sıkıntı çeken çay üreticileri için ürünlerinin daha rahat yetiştirebilmelerine ve sıkıntılarını ortadan kaldırmaya ortam hazırlamıştır. Üreticilere yapılan budama desteği yılda bir defa olmaktadır. Budama desteği sorgulama işlemi, desteği veren Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün bu yardımından faydalanabilmek için çay üreticilerinin Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirmesi gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Budama desteğini sorgulama işlemi yürütülmesi gereken bu şartların işleyişi konusunda size bilgi vermektedir. Budama desteği sorgulama işlemi E-Devlet sistemi ile internet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü sayesinde üreticilere ödenen budama desteği ile ilgili bilgileri bu sorgulama işlemi ile edinebilirsiniz. Yazımızın devamında üreticilerin yapacağı sorgulama işleminin nasıl gerçekleştiği konusunda bilgileri sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Budama Desteği Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinden biri olan budama desteği sorgulama işlemi için E-Devlet üzerinden yapılan çoğu işlemde olduğu gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek, kimliğiniz ile birlikte başvuru yaptığınız takdirde başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında size özel olan E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Sonrasında şifrenizi almanız durumunda yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

budama desteği sorgulama

Ardından T.C kimlik numaranızı ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu adımları uyguladığınız taktirde E-Devlet sistemi üzerinden budama desteğini sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Budama Desteği Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.