BURÇ HESAPLAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BURÇ TARİHLERİ HESAPLAMA

Astrolojide toplamda 12 tane burç yer almaktadır. Bu burçlar, doğum tarihinize göre farklılıklar göstermektedir ve buna ek olarak sizin kişiliğiniz, iş hayatınız, uğurlu renginiz, uğurlu sayınız gibi birçok bilgiler sunmaktadır. Bu yazımızda sizlere burçlar ve burç hesaplama hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Koç Burcu ve Özellikleri

İlk olarak  burç hesaplamada 21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında yer alan, koç burcu hakkında bilgiler vereceğiz. Koç burcu, yönetici gezegeni, Marstır. Elementi, Ateştir. Uğurlu sayıları; 1 ve 9’dur. Uğurlu günü salı günüdür. Rengi ise, kırmızıdır. Koç burcunun olumlu özelliği ise, öncü bir kişiliğinin olması ve macera ruhudur. Adam yönlendirme, gerektiği zamanlarda hedef belirleyebilme özelliklerine sahiptirler. Yüksek Enerjilidirler. Liderlik ve dürüstlük özellikleri vardır. Koç burcunun olumsuz özellikleri ise, Egoizm, kendini öne sürmek, alaycı ve isyankar haller, sabırsız olmaları ve ayrıca saldırgan olmalarıdır. Ani çıkışları ise bu burcun olumsuz özelliklerindendir.

Boğa Burcu ve Özellikleri

Burç hesaplamada 20 Nisan – 20 Mayıs tarihlerinde yer alan burç ise, Boğa burcudur. Boğa burcunun genel özellikleri ise şöyledir; yönetici gezegeni venüstür. Uğurlu sayıları, 6 ve 4’tür. Uğurlu günü cumadır. Rengi ise, Pastel mavi, liladır. Boğa burcunun olumlu özelliği ise, pratik oluşudur. Aynı zamanda boğa burcundaki kişiler güvenilir kişilerdir.  Uyumlu kişilerdir. Güçlü değer yargılarına sahiptirler. Boğa burçları sanata ve güzelliğe düşkünlükleri ile bilinmektedirler. Sıcak kanlıdırlar. Duygulara oldukça önem veren bir burçtur. Boğa burcunun olumsuz özellikleri ise, Tembeller ve kendilerine düşkündürler. Bu burca sahip olanlar înatçı ve alıngandırlar.

İkizler Burcu Ve Özellikleri

21 Mayıs – 21 Haziran tarihlerinden yer alan ikizler burcuna göre, yönetici gezegenleri, Merkürdür. Elementleri, havadır. Uğurlu sayıları, 5 ve 9’dur. Uğurlu günü çarşambadır. Rengi ise sarı, portakal rengidir. İkizler burcunun olumlu özellikleri ise, Uyumlu kişilerdir. Entelektüel ve çabuk kavrama yetisine sahip kişilerdir. Konuşkan ve canlı kişilikleri ile tanınmaktadırlar. Sempatiklerdir. İkizler burcunun olumsuz özellikleri ise şöyledir; Değişken bir yapısı vardır. Güvenilmez ve iki yüzlü diye bilinmektedirler. Bu burçlar aynı zamanda kararsız ve dedikoducudurlar.

Yengeç Burcu ve Özellikleri

22 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında yer alan burç ise, yengeç burcudur. Yönetici gezegenleri, Ay’dır. Elementleri, sudur. Uğurlu sayıları, 3 ve 7’dir. Uğurlu günü pazartesidir. Renkleri ise, Beyaz, deniz mavisi, gümüştür. Yengeç burcunun olumlu özellikleri ise, Nazik kişilerdir. Hassas, sempatik ve aynı zamanda merhametli olmaları ile bilinirler. Hayalperesttirler. Analık ve babalık duyguları güçlüdür. Yuva sevgisine fazlasıyla sahiptirler. Becerikli olan bu burçlar iyi eş olmalarının yanı sıra tutumludurlar. Yengeç burcunun olumsuz özellikleri ise, Aşırı duygusal olmalarıdır. Kuşkucu ve değişken olan bu burçlar doğal olarak kıskançtırlar. Zayıf karakterli olan yengeçler kendine acımaya meyilli olmaktadırlar. 

Aslan Burcu ve Özellikleri

Burç hesaplamaya göre, 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında aslan burcu yer almaktadır.  Yönetici gezegenleri, Güneş’dır. Elementleri, ateştir. Uğurlu sayısı, 5’tir. Uğurlu günü pazardır. Renkleri ise, sarı ve turuncudur. Aslan burcunun olumlu özellikleri ise şöyledir; Cömert kişilerdir. Yaratıcılıkları ön plandadır. Babalık duyguları baskındır. Neşelidirler. Organizasyon işlerinde iyidirler. Aslan burcunun olumsuz özellikleri ise, Otorite sahibi kişilerdir. Zaman zaman diktatörlük özellikleri baskın olmaktadır. Züppedirler. Karşılarındaki kişiye tolerans göstermezler. Fikirleri sabittir.Kendini beğenmiş kişilerdir.

Başak Burcu ve Özellikleri

23 Ağustos – 22 Eylül tarihlerinde yer almakta olan bu burca göre, yönetici gezegenleri, Merkür’dür. Elementleri, topraktır. Uğurlu sayısı, 6’dır. Uğurlu günü çarşambadır. Renkleri ise sarı ve yeşildir. Başak burcunun olumlu yönleri ise şöyledir; Dostluklara önem verirler. Dikkatli kişilerdir. Cana yakınlıklıkları ile bilinirler. Temizlik ve titizlik özellikleri  vardır. Alçak gönüllü insanlardır. Giyim merakları fazladır. Esprili konuşurlar. Başak burcunun olumsuz özellikleri ise, Hastalık hastasıdır. Aceleci kişileridir. Aşırı titiz ve kolay beğenmez huyları vardır. Geleneklerine bağlı bireylerdir. Aşırı meraklıdırlar.

Terazi Burcu ve Özellikleri

Burç hesaplamaya göre, 23 Eylül – 22 Ekim tarihlerinde olan burç ise Terazidir. Bu burca göre,  yönetici gezegenleri, Venüs’tür. Elementleri, havadır. Uğurlu sayısı, 6 ve 9’dur. Uğurlu günü çarşambadır. Renkleri ise mavi ve liladır. Terazi burcunun olumlu özellikleri ise, Güzelliktir. Güzel sanatlara yetenekli kişiler olarak bilinmektedirler. Sevimli ve uyumlu kişilerdir. Zarafet sahibidirler. Romantiklerdir. Diplomatik özellikleri vardır. Çekici kişilerdir. İdealisttirler. Tarafsız olmalarının yanı sıra iyi niyetli ve iyi bir ortaktırlar. Kreatif ve alımlı olan teraziler aynı zamanda akıllı kişilerdir. Terazi burçlarının olumsuz özellikleri ise, Kararsızdırlar. Alıngan olan teraziler değişkenlik huyları ile bilinmektedirler. Flörtçü olan bu burç ilişkilerde dengesizdir. Aldatabilir oluşu kötü özellikleri arasındadır. Tembeldirler. Çabuk fikir değiştirme özellikleri de vardır.

Akrep Burcu ve Özellikleri

Burç hesaplamaya göre, 23 Ekim – 21 Kasım tarihlerinde akrep burcu yer almaktadır. Yönetici gezegenleri, Pluto-Mars’dır. Elementleri, su’dur. Uğurlu sayısı, 2 ve 4’tür. Uğurlu günü çarşambadır. Renkleri ise koyu kırmızı,şarap,patlıcan morudur. Akrep burcunun olumlu özellikleri, Sırdaştırlar. Duygularını belli etmeyi sevmezler. Gerçek bir dostturlar. Cazibeli ve güçlüdürler. Seks sembolü olarak görülmektedirler. Çalışkan ve kararlı kişilerdir. Güçlü sezgiler sahip olan akrepler güçlü duygulara sahiptirler. Anlayışlı ve dikkatli kişilerdir. Akrep burcunun olumsuz özellikleri ise,  Kindar kişilerdir ve buna ek olarak kuşkucudurlar. Kıskanç ve alıngandırlar. Aynı zamanda dik kafalılık huyları yoktur.  Akrep gibi, zehirleyicidirler. Alaycı olan akrepler ben merkezci huyuna sahiptirler.

Yay Burcu ve Özellikleri

22 Kasım – 21 Aralık tarihlerinde yer alan yay burcuna göre, yönetici gezegenleri, Jüpiter’dir. Elementleri, ateş’tir. Uğurlu sayısı, 5 ve 7’dir. Uğurlu günü perşembedir. Renkleri ise turkuazdır. Yay burcunun olumlu yönleri, Keyifli olan bu yaylar neşelidirler.Özgürlüğüne düşkün kişilerdir. Dışa dönüktürler. İyi niyetli ve sportmen kişiliklerdir. yayların Olumsuz özellikleri ise, Aşırı iyimser olmalarıdır. Gürültücü olan bu kişiler sorumsuzdurlar. Kaprislidirler. Çabuk bıkmak ve sabırsızlıkları ile bilinirler.

Oğlak Burcu ve Özellikleri

Burç hesaplamaya göre, 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında yer alan bu burca göre, yönetici gezegenleri, Satürn’dür. Elementleri, toprak’tır. Uğurlu sayısı, 2 ve 8′ dir. Uğurlu günü cumartesidir. Renkleri ise koyu yeşil, kahverengidir. Oğlak burcunun olumlu özellikleri ise, Çalışkan kişilerdir. Güvenilir ve aynı zamanda kararlıdrlar. İstekli olan oğlaklar sabırlı kişilerdir. Disiplinli olan bu burçlar plancı özellikleri ile bilinirler. Espri gücü yüksektir. Dayanma gücü yüksektir. Sorumlu olan bu kişiler iyi eş, iyi anne babadırlar. Yay burcunun olumsuz özelliği ise, Dik başlıdırlar. İhtiraslıdırlar. Kötümser olan bu burçlar kuşkucudurlar. Yalnızlık meraklısıdırlar.

Kova Burcu Ve Özellikleri

Burç hesaplamaya göre, 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında yer alan bu burca göre, yönetici gezegenleri, Uranüs’tür. Elementleri, hava’dır. Uğurlu sayısı, 1 ve 7′ dir. Uğurlu günü cumartesidir. Renkleri ise elektrik mavisidir. Kova burcunun olumlu özelliği ise, Bağımsız olmasıdır. Sadık olan kovalar aynı zamanda vefalıdırlar. Kova burcunun olumsuz özelliği ise, Umulmadık gariplikler yapan kişilerdir. İsyankar kişilerdir. Gelenekleri zorlayıcı bir burçtur. Çılgın ve tartışmaya  meyilli kişilerdir. Meraklı ve dikkati çekmek isterler. Kendini beğenmiş olan kovalar olmayacak hayaller kurmaktadırlar.

Balık Burcu ve Özellikleri

Burç hesaplamaya göre, 19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında yer almaktadır. Yönetici gezegenleri, Neptün’dür. Elementleri, su’dur. Uğurlu sayısı, 2 ve 6′ dir. Uğurlu günü cumadır. Renkleri ise turkuaz, nil yeşilidir. Balık burcunun olumlu özellikleri ise, Alçak gönüllüdürler. Şefkatli ve sempatiklerdir. Hassas olan balık burcu kolay adapte olabilen bir burçtur. Anlayışlı olan balıklar nazik olduğu bilinmektedirler. Güzel sanatlarda başarılı olan bu kişiler, iyi niyetli ve yardımsever olarak bilinmektedirler. Balık burcunun olumsuz özellikleri ise, Gizli kişilerdir. Zayıf arzulara sahip olan balıklar kararsız kişilerdir. Mücadeleci değillerdir. Karamsar, çekingen ve alıngan kişilerdir.

YORUMLAR

  • Burak Demir 27 Nisan 2015 14:51

    Güzel ve sade bir anlatım olmuş.

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.