BURS BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BURS BORÇ SORGULAMA

Teknoloji çağını yaşamakta olduğumuz bu zamanlarda tüm işlemlerimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternet üzerinden yapmış olduğumuz bu işlemler sayesinde zamandan büyük oranda tasarruf sağlamaktayız. Bizlere sunulmuş olan imkanlar ve uygulamalar kapsamında işlemlerimizi internet üzerinden yapabilirken kurumlara gitmemize ve uzun kuyruklarda beklememize gerek kalmamaktadır.

Bizlere sunulmuş olan uygulamalardan biri ise, burs borç sorgulama uygulamasıdır. Bu yazımızda ise sizlere burs kredisi borç sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında verecek olduğumuz bilgiler kapsamında burs borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Üniversite okuyan öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan belirli bir miktarda almış oldukları parayı, belirlenmiş olan zamanda geri ödemelerini yapmaları zorunlu tutulmuştur. Okul bitimini takiben 2 yıl içerisinde KYK’ya ödemeleri yapmaları gerekmektedir. Yazımızda bahsetmiş olduğumuz bu uygulama ile borç sorgulama işlemlerini yaparak, ne kadar ödemeleri gerektiklerinin bilgisine ulaşabilmektedirler.

Burs Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Burs borç sorgulama işleminizi yapmak için ilk olarak yazımızın sonunda bahsetmiş olduğunuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden öncelikle ‘Kredi No ile Ara’ ya da ‘TC Kimlik Numarası İle Ara’ seçeneklerinden işlem yapmak istediğiniz seçeneği seçiniz.

Adsız

Bilginizi doğru ve eksiksiz girdikten emin olduktan sonra, ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu sistemdeki ilgili yere girmeniz gerekmektedir.

Adsız

Son olarakta ‘Ara’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Adsız

Yapmış olduğunuz tüm bu işlemlerden sonra borç sorgulama işleminizi kolaylıkla öğrenebilir ve geri ödemenizin bilgisini edinebilirsiniz.

Burs Borç Sorgulama İşleminizi Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.