Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KYK BURS SORGULAMA

YGS ve LYS gibi sınavların ardından aldıkları puanlara göre üniversite yerleştirmesi yapan adaylar, bu yerleştirmelerin sonucunda kazandıkları üniversiteyi öğreniyor. Üniversitede öğrencilerin maddi olarak en büyük desteklerinden birisi de kuşkusuz ki devletin verdiği burslardır. Bizlerde bu yazımızda öğrencilerin bu KYK burs sorgulama işlemini nasıl yapacağını anlattık. Öğrenciler devletten burs almak için öncelikle başvuru yapıyorlar. Bu başvurular ise internet üzerinden belirli tarihler arasında yapılıyor. Daha sonra ise burs başvurusu yapan öğrenciler için sıra burs başvurusu sorgulama işlemi yapmaya geliyor. Çünkü devletin verdiği burslardan birisi geri ödemesiz diğer ise geri ödemeli burslardır. Öğrenciler ise hangi bursun çıkıp çıkmadığını ancak burs sorgulama işlemini yaptıktan sonra öğrenebiliyor. Öğrencileri ilgilendirdiği kadar anne ve babaları da ilgilendiren bu sorgulama işlemi ise internet üzerinden oldukça rahat bir şekilde yapılabiliyor. Burs başvurusu sorgulama yapmak için siz değerli okurlarımızın tek yapması gereken aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayrıca adımların hemen altından da resimlerini bulabilirsiniz. Şimdi KYK burs sorgulama işlemi nasıl yapılır anlatalım.

KYK Burs Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra ise ilk olarak yurtiçinde yüksek öğrenim gören öğrencilerin burs ve kredi sonuçları yazan butona tıklıyoruz.

10

  • Bu işleminde ardından TC kimlik numaramızı, baba adımızı, cilt no, aile sıra no ve sıra no yazan bölgeleri dolduralım.

11

  • Son olarak ise güvenlik kelimelerini orada görmüş olduğumuz boşluğa yazıyoruz.

12

  • “Ara” yazan butona tıklıyoruz. Böylece burs sonucu sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

13

KYK Burs Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hidayet dedi ki:

    Ben yabanci ogrenciyim. Azerbaycanliyim Karabuk universitesinde okuyorum. Ben devlet yurdunkda kala bilirmiyim? Kala bilirsem nasil basvur yapmaliyim?
    Onceden tesekkurler.