Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA

Çekilen araç sorgulama işlemi vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlamaya yöneliktir. Araç sahipleri trafik kurallarına uymayıp trafikte hatalı park ve trafiği tehlikeye sokma gibi durumlar sebebiyle araçlarının çekilmesi gibi emniyetin işlemleriyle karşılaşabiliyor. Çekilen araç sorgulama işlemi kurallara uymayan kişilerin tespit edilmesiyle araçlar, Emniyet trafik ekipleri tarafından çekici yardımı ile otoparka çekilmesi durumunda araç sorgunuzu yapmanızı sağlar.

Çekilen araç sorgulama işlemi özellikle aracın çekildiğini sonradan fark eden kişiler için çok ihtiyacı olduğu bir işlem türüdür. Çekilen aracı sorgulama işlemi trafik ekiplerince aracın hangi otoparka çekildiğinin öğrenilmesi konusunda çok yardımcı olan bir işlemdir. Çekilen araç sorgulama gibi bir işlem olmadığı takdirde merkeze bağlı ilerleyen bir durum olmadığından uygulamalarda hem çekici ücretlerinde değişikliklerin yaşanması ve de çekilen araçların çekildiği yerde bulunmaması durumunda araç sahiplerinin yaptığı çalıntı ihbar işleminin artması gibi olumsuz bir çok durum ortaya çıkmaktadır. Çekilen araç sorgulama işlemi Emniyet Genel Müdürlüğü otoparka çekilen araçlar ile ilgili olarak araç sahiplerinin haberi olması amacı ile internet üzerinden resmi web sitesi ile vatandaşların kullanımına sunulmuştur.

Çekilen Araç Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Çekilen araç sorgulama işlemi ile kurallara uyulmadığı taktirde çekilen aracınızın hangi otoparkta olduğu bu sistem sayesinde öğrenebilirsiniz. Öncelikle bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantıya tıklayınız. Sonrasında Çekilen araç sorgulama işlemi için açılan sayfada araç sahiplerinin “Kişisel Bilgileriniz” kısmından adınızı ve soyadınızı giriniz.

egm otopark 1

Ardından yine “Kişisel Bilgileriniz” kısmından T.C. kimlik numaranızı ve doğum yılınızı ilgili kutucuklara giriniz.

egm otopark 2

Son olarak “Araç Plakası” kısmına aracınızın plakasını giriniz.

egm otopark 3

Ardından “Oto Park Sorgula” butonuna tıklayarak   işleminizi tamamlamış olursunuz.

egm otopark 4

Çekilen araç sorgulama işlemi ile de aracın hangi otoparka çekildiği öğrenmiş olursunuz. Çekilen araç sorgulama işlemleri Emniyet Genel Müdürlüğü’nün düzenlemesi ile birlikte araç sahipleri internet üzerinden sorgulamaların dışında da kısa mesaj yolu ile de sorgulama yapabilme olanağı tanınmıştır. Araç sahipleri çekilen araç sorgulama işlemi için cep telefonlarının mesaj bölümüne PARK yazıp boşluk bıraktıktan sonra bitişik olarak araç plakasını yazarak 1550’ye göndermesi yeterli olacaktır.

Çekilen Araç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SMS ile Çekilen Araç Sorgulama

Nüfusun artması ile birlikte araçlar dolayısı ile de trafik yoğunluğu artmaktadır.Trafik yoğunluğunun artması ile birlikte birçok sorun oluşmaktadır. Bu sorunlardan bir tanesi de yanlış yere park edilmiş araçlardır. Yanlış yere park edilen araçlar trafiğin akışını bozmak gerekçesiyle trafik polisleri tarafından, belirli otoparklara çekiliyor. Otoparka çekilen aracınızı alabilmek için belirli bir miktar idari para cezası ödemeniz gerekmektedir. Çekilen araç cezası sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Çekilen aracınız ile ilgili bilgi edinmek için Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sayfasını ziyaret edebilir,online olarak çekilen araç otopark sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.Çekilen araç otopark sorgulama işleminizi SMS ile de yapabilirsiniz.Sizin için hangi yöntem daha uygunsa o yöntemi kullanarak aracınızın yerini öğrenmeniz ve çekilmesi ile ilgili bilgilere ulaşmanız mümkündür.

SMS ile çekilen araç sorgulama işlemi sayesinde, vatandaşlar araçlarının çekildiğini sonradan farkettiği zaman araçlarının nerede olduğu bilgisine ulaşabilmektedir.Araç sahipleri,aracının hangi otoparka çekildiğini SMS ile öğrenebilmektedir. Ayrıca internet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesi aracılığı ile çekilen araç sorgulama işlemi yapmanız mümkündür. Eğer SMS ile çekilen araç sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız, sizin için bu yazıda açıkladık.

SMS yolu ile çekilen aracınızın yerini tespit edebilirsiniz. SMS ile çekilen araç sorgulama işlemi için telefon hattınız ne olursa olsun mesaj kısmına PARK yazıp bir boşluk bırakarak, aracınızın plakasını girmelisiniz ve mesajınızı 1550’ye göndermelisiniz.

Örneğin, PARK 34ABC1234 yazarak 1550’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Çekilen araç sorgulama mesaj yöntemi ile hızla yapılmaktadır.SMS ile çekilen araç sorgulama yaptıktan sonra ilk 5 dakika içerisinde aracınızın neden çekildiği, hangi tarihte çekildiği,çekildiği otoparkın adresi ve telefon numarası, ödenmesi gereken otopark ve çekici ücreti gibi bilgiler telefonunuza mesaj olarak gelecektir. SMS ile çekilen araç sorgulama işleminizi yaptıktan sonra size gelen mesaj doğrultusunda gereken ücreti ödeyerek aracınızı bulunduğu yerden alabilirsiniz.Çekilen araç sorgulama SMS yöntemi sayesinde aracınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çekilen araç sorgulama telefon numarası bulunmamaktadır.

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.