ÇKYS SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÇKYS SORGULAMA


Bu yazımızda sizlere ÇKYS sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Verecek olduğumuz bilgiler ile birlikte sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

1 Eylül 1997 yılında yapılmış olan İkinci Sağlık Projesi çerçevesinde ÇKYS yani açılımıyla Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi projesidir. Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi ile Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve 81 İl Sağlık Müdürlüğü kapsamında san gücü, malzeme, ilaç, eczacılık ve mali kaynakları içine almaktadır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi temelinde ise, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ( İKYS ), Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi ( MKYS ), Yatırım Takip Sistemi ( YTS ) ve Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi ( SKYS ) olmak üzere 4 farklı model üzerinde oluşmaktadır.

Bu kapsamda ÇKYS sorgulama işleminizi internet üzerinden yapma imkanına sahip olmaktasınız. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz sorgulamalar ile zamandan büyük oranda tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden yapacak olduğunuzdan bu uygulama sayesinde kurumlara giderek, uzun kuyruklarda bekleme sorununuzu da ortadan kaldırmış olmaktasınız.

ÇKYS Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Sorgulama işleminizi yapmak için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan ekran üzerinden ilk olarak ÇKYS butonun olduğu bölüme tıklamanız gerekmektedir.

Adsız1

Bu işleminizden sonra, değişecek olan ekran ile birlikte ‘ÇKYS Uygulamasına Buradan Giriniz’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu tıklama işleminizden sonra da başka bir sayfaya yönlendirileceksinizdir.

Adsız1

Bu aşamadan sonra ÇKYS sorgulama ekranına ulaşarak, sisteme girişinizi tamamlayabilirsiniz. Yapacak olduğunuz sorgulamalar ile birlikte sistem tabanındaki güncel verilere rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

ÇKYS Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.