Sorgulamalar artık tek çatı altında!

D Smart Abone No Öğrenme

D Smart Abone No Öğrenme ile ilgili arama motorlarında bir arama yaptığınızda birçok arama sonucuna ulaşırsınız. Ancak içlerinden çok azı size fayda sağlayacak bilgiler barındırmaktadır. Bu yazıda D Smart Abone No Öğrenme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgiler bulacaksınız. Abone numaranızı bilmediğiniz takdirde D Smart ile ilgili yapmak istediğiniz birçok işlemi yapamayabilirsiniz.

Abone numaranızı öğrendiğiniz takdirde yapabileceğiniz işlemleri kısaca sıralamamız gerekirse;

  • Online İşlemler
  • Fatura Ödeme
  • Fatura Borç Sorgulama
  • Ek Paket Satın Alma

Yukarıda sıralanan işlemler abone olmadan yapamayacağınız işlemlerden yalnızca bir kaçıdır.

D Smart Abone No Öğrenme Nasıl Yapılır?

D Smart Abone No Öğrenme işlemi için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu kısımda okuyacağınız yöntemlerden size en uygun olanı seçerek D Smart Abone Numaranızı öğrenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak D Smart Abone No Öğrenme

Her kurumsal firmanın olduğu gibi D Smart’ın da bir müşteri hizmetleri servisi vardır. Buna çağrı merkezi, Alo Destek Hattı gibi isimlerde verilmiş olabilir.

0850 266 0 266 D Smart Çağrı Merkezi’ni arayarak, müşteri temsilcisinin kimliğinizi doğrulamak adına soracağı bazı kimlik bilgisi sorularına doğru cevaplar vererek, yönlendirileceğiniz menüden Müşteri Numaranızı veya başka bir deyiş ile D Smart Abone No Öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. D Smart Aboneliği yaptırırken sisteme kaydettirdiğiniz kayıtlı cep telefonundan aramanız işinizi biraz daha kolaylaştırarak telefondan daha kısa süre vakit harcayarak abone numaranızı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Abone Numaranızı öğrenebileceğiniz bir sesli yanıt sistemine erişememeniz durumunu da göz önünde bulundurarak şu bilgiyi de paylaşalım. Sesli yanıt sisteminden her hangi bir müşteri temsilcisine bağlanmayı isteyerek karşınıza çıkacak olan müşteri  temsilcisine abone no öğrenme talebinizi iletip direkt olarak ilgili menüye yönlendirilmenizi sağlayabilirsiniz.

SMS ile D Smart Abone No Öğrenme

Cep telefonunuzdan arama yapmadan da abone no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gelip, alıcı kısmına  2850 yazıp metin veya mesaj kısmına da SMARTONLINE (büyük harflerle) yazıp gönderdiğinizde bir kaç dakika içerisinde size bir cevap gelecektir. Bu kısa mesajda D Smart Abone Numaranız ve parolanız yer alacaktır. Bu sms ile gelen bilgilerden müşteri numarası yazan aynı zamanda sizin D Smart Abone numaranızdır. Parolanızı da bir yere not etmenizi tavsiye ederiz çünkü Online İşlemler menüsüne girmeniz için gerekli olacaktır.

Faturadan D Smart Abone No Öğrenme

D Smart Abone No Öğrenme için bir başka yöntem de adresinize gelen faturanıza bakmaktır. Faturanızın üst kısmında yer alan Abone No kısmında yazan numara abone numaranızdır. Faturanız, ilk abonelik işlemleri yaptırırken yetkiliye verdiğiniz mail adresinize de gelebilir çünkü birçok kurumsal firma kağıt israfını önlemek, ağaçların kesilmesini engellemek adına e-fatura kullanmaktadır ve abonelerinin bu şekilde fatura talep etmeleri için teşviklerde bulunmaktadırlar.

Eğer mail adresinizi kayıt yaptırırken verdiyseniz, D Smart Online İşlemler bölümüne girerek tüm faturalarınızı online bir şekilde görüntüleyebilirsiniz hatta dilerseniz bu kısımdan yazdır butonu sayesinde bir çıktı alarak basılı evrak olarak saklayabilirsiniz.

 D Smart Bayiine Giderek Abone No Öğrenme

İnternet, telefon, SMS gibi yöntemler bir işe yaramadı veya başka bir alternatif yöntem arıyorsanız, size en yakın D Smart Abone Bayiine giderek kimliğinizi gösterip D Smart Abone Numaranızı öğrenebilirsiniz. D Smart Abone Merkezinde sizden kayıtlı cep telefonunuza SMS ile gelecek tek kullanımlık şifreyi isteyebilir, bu yüzden bayiye giderken cep telefonunuzu yanınızda bulundurmanız son derece önemlidir.

D Smart Abone No Öğrenme ile İlgili Yanlış Bilinenler

İnternette yer alan birçok yanlış bilgi insanları yanlışa yönlendirerek çok kıymetli olan zamanları boşa harcamalarına sebebiyet vermektedir. Bu yanlış yönlendirmelerden bir tane örnek vermemiz gerekirse, D Smart’ın 400. kanalında bulunan Online İşlemler menüsünde yazan ”Kart Numarası”  D Smart Abone Numarası ile karıştırılmaktadır. Bu kart numarası abone no değildir. Kart numarası, size özel yayın almanızı sağlayan dijital kartınıza ait özel bir numaradır ve abone no veya müşteri numarası yerine kullanılamaz.

D Smart Abonelik İşlemleri İçin TIKLAYINIZ! 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Daha önce yalın internet abonesi idim 26 Aralık 2016 tarihinde TV ilaveli internet aboneliğine geçtim, müşteri hizmetlerindeki eleman 59.- TL ile sınırladı kabul ederek onayladım, kayıtlara geçtiler, bugün cep telefonuma gelen mesajda 17.36 TL fatura borcum olduğu belirtilmektedir. Kafam karıştı AYDINLATIRMISINIZ …..