Sorgulamalar artık tek çatı altında!

DANIŞTAY DAVA SORGULAMA

Sizinde bir idari dava sonucu Danıştay’a gitmiş bir dosyanız olabilir böyle bir durumda dosya hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu sayfada yer alan bilgiler faydanıza olacaktır.

Danıştay Dava Sorgulama Nasıl Yapılır?

Danıştay dava sorgulama işlemini yapmak için sayfanın sonunda yer alan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada iki farklı şekilde sorgulama işlemini yerine getirebilirsiniz. İlk sorgulama türü olarak Danıştay esas numarasından sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu yolu seçerek dava sorgulama için ilk olarak Danıştay daire başkanlıkları arasından sizin dosyanız ile ilgili olan birimi seçmelisiniz. Daha sonra esas numarası kısmına dosya yıl ve numarasını yazarak sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Dilerseniz danıştay davası sorgulama işleminizi ikinci yol olarak davanın  geldiği yer ve karar numarasından sorgulama yapabilirsiniz. Bu alanda bir  seçim yaptıysanız alt kısımda açılan geldiği bölge alanını seçmelisiniz. Daha sonra altta açılan kısımdaki esas no ve karar no kısımlarını da dosyanızdaki numaralara uygun şekilde doldurduktan sonra sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

a

Danıştay Dava Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.