Sorgulamalar artık tek çatı altında!

DANIŞTAY DOSYA SORGULAMA

Ülkemizde idarenin yargı yoluyla denetimi danıştay tarafından yapılır. Yani devlet kurumlarında çalışan memur ve diğer şahısların haklarında açılan idari davalar danıştay tarafından yürütülür. Kamuda çalışan memur ve diğer kişiler haklarında açılmış bir davanın olup olmadığını öğrenmek için ulusal yargı platformu sisteminden danıştay dosya sorgulaması yapabilirler. Devletin vermiş olduğu bu hizmet vatandaşa kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca bu platformdan avukatlarda yararlanmaktadır.

Danıştayda hakkınızda açılmış dava var mı öğrenmek ve danıştay dosya sorgulaması yapmak için yazının sonunda paylaşacağımız linke tıklayınız.

Danıştay Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kamuda çalışan memur ve diğer kişiler haklarında açılmış dava var mı öğrenmek için ilk olarak sizlere verdiğimiz bağlantı adresini ziyaret ederek aşağıda kırmızı renk ile belirtilmiş olan vatandaş portalı penceresine tıklayınız.

gg

Vatandaş portalına tıkladıktan sonra, açılan sayfada aşağıdaki resimde de kırmızı renk ile belirtilen alana, giriş yapmanız için 3 seçenek çıkmaktadır. E-Devlet şifresi, e-imza ve m-imza seçeneklerinden biriyle giriş yapabilirsiniz.kk1

Örneğin E-Devlet şifresiyle danıştay dava sorgulaması yapmak isterseniz E-Devlet giriş sayfasından tc kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi girerek uyap sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa ptt’den 2 TL karşılığında E-Devlet şifresi alabilirsiniz.

UYAP sistemine giriş yaptıktan sonra açılan sayfada aşağıda kırmızı renk ile belirtilen danıştay  sorgulama yazısına tıklayınız.eeeeDanıştay dosya sorgulama yazısına tıkladıktan sonra danıştay esas numarasını seçiniz. Danıştay esas numarasını seçtikten sonra birim adını seçiniz ve esas no giriniz. Tüm ilgili alanlar doldurulduktan sonra sorgula butonuna basarak hakkınızda açılan tüm davaları görebilirsiniz.

Danıştay Dosya Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.