Sorgulamalar artık tek çatı altında!

DASK SİGORTA SORGULAMA

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza DASK sigorta sorgulama işlemi nasıl yapılır anlatacağız. Deprem hepimizin başına gelebilecek bir olaydır. Tabiki bir depremde önemli olan önce can güvenliğimizdir. Ancak can güvenliğimizden sonra da eşyalarımızın da hepimiz için önemi vardır. Bunun için ise devlet bizlere DASK sistemini sunuyor. Bu sistemler deprem olduğunda ve sigorta yaptırdığımız eşyamıza zarar geldiğinde bunun karşılığını talep edebiliyoruz. Örneğin bir evimiz var ve bu ev için önceden bir deprem sigortası yaptırdık, olası bir depremden sonra evimiz hasar gördü, bu durumda sigortamız bize yardımda bulunuyor. İşte bizde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bu deprem sigortamızı yani DASK sigortası sorgulama işlemimizi nasıl yapacağımızı anlattık.

Bu sorgulama işlemini ise internet üzerinden rahatlıkla yapabiliriz. Devletin bizlere sunduğu en büyük imkanlardan birisi de E-Devlet sistemidir. Bu sistem sayesinde birçok sorgulama işlemini kolaylıkla halledebiliyoruz. Üstelik artık eskisi gibi sorgulama işlemleri için saatlerce sıra beklemekten kurtulmuş oluyoruz. Ayrıca bu işlemleri yapmak için bizlere bir E-Devlet şifresi gerekecektir. Bunun nasıl alınacağını da sizlere aşağıda belirttik. Ayrıca bu şifreyle beraber istediğimiz E-devlet sorgulamasını da yapabiliriz. Yani her sorgulama için tekrar tekrar şifre almaya gerek yoktur. Şimdi DASK poliçe sorgulama işlemi nasıl yapılır bakalım. Bu işlemi yapmak için tek yapmanız gereken hemen altta vermiş olduğumuz adımları yapmaktır. Ayrıca bu adımları daha iyi anlamanız için ise sizlere vermiş olduğumuz adımların hemen altında da resimlerini bulabilirsiniz. Böylelikle DASK sigortası sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

DASK Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • DASK sigorta sorgulama işlemini yapmak için bizlere bir E-Devlet şifresi gerekecektir. Bu şifreyi ise PTT şubelerine gidip 2 lira gibi az miktar ödeyerek alabilirsiniz. Ayrıca bu şifremizi ise kimseyle paylaşmamaya özen gösterelim.
  • Daha sonra ise aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada kimlik doğrulamamızı yapıyoruz.

6

  • Hemen ardından ise açılan sayfada ilk olarak TC kimlik numaramızı ardından da E-devlet şifremizi yazalım.

1

  • Son işlem olarak ise “sisteme giriş yap” butonuna tıklıyoruz. Böylece DASK poliçe sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

2

DASK Sigorta Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

DASK Sigorta Sorgulama DASK Resmi Sitesi Üzerinden Nasıl Yapılır ?

  • DASK poliçe sorgulama işlemi için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra ise açılan sayfada öncelikle ne tip bir poliçe sorgulama yapmak istediğimizi seçiyoruz.

1

  • Ardından da “ara” yazan  butona tıklıyoruz ve böylece DASK sigorta sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

2

DASK Sigorta Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.