Sorgulamalar artık tek çatı altında!

DELL GARANTİ SORGULAMA

Türkiye’de özellikle masaüstü bilgisayar ve laptop piyasasında markalar büyük bir yarış içerisindedir. Birçok marka daha iyi bir hizmet sunabilmek için kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar. Hem teknik destek konusunda hem de daha kaliteli bir ürün yelpazesi oluşturma konusunda çalışmalar yapıyorlar. Bu rekabet ortamında gün geçtikçe genişleyen model sayısı ve farklı özellikler nedeniyle bazen satın alacağınız ürüne karar vermek zorlaşabiliyor. Elektronik bir alet almadan önce kendi ihtiyaçlarını belirleyip bu doğrultuda, gereksiz özelliklerden arındırılmış, uygun fiyatlı aynı zamanda da dayanıklı yani uzun süreler boyunca kullanabileceğiniz bir ürün almaya dikkat edilmelidir.

Sağlam bir cihaz almak çok önemlidir, eğer sizde düzenli aralıklarla sık sık elektronik eşyalarınızı değiştirmenin gereksiz ve mantıksız olduğunu düşünüyorsanız, bu noktalara dikkat etmelisiniz. Bununla beraber istediği kadar dayanıklı olsun, elektronik aletler yapıları gereği hassas cihazlardır. Masaüstü bilgisayarlar bile dayanıklı görüntülerine karşın, dikkatsizlik anlarında hasara uğrama ihtimalleri yüksek cihazlardır. Bu nedenle satın alacağınız ürünün, üretici firması ya da dağıtıcı firması tarafından sağlanan bir güvence altında olması çok önemlidir. Bu noktada işin içine garanti girer. O nedenle henüz elektronik aletiniz bir hasara uğramadan ara ara garanti sürenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bu yazımızda eğer Dell marka bir cihazınız varsa Dell garanti sorgulama işlemini nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Dell Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dell garanti sorgulama işlemi için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Dell resmi sitesine gitmeniz gerekmektedir. Bu sayfaya girdiğinizde ekranınızda sizden istenen bir kod olduğunu göreceksiniz. Bu kod Dell ürünlerinin her birine özel olarak atanmış ve sizin cihazınızın bir nevi Dell sistemindeki ismi gibi düşünebileceğiniz, belli karakterlerden oluşan bir koddur. Genellikle dizüstü bilgisayarda altta kalacak şekilde yapıştırılmış bir etikette, diğer cihazlarda ise görebileceğiniz bir yüzeye yapıştırılmış bir etikette yazılıdır. Dell garanti sorgulama için örnek resimde görebileceğiniz şekilde kendi ürününüze ait kodu etiketin üzerinden rahatlıkla okuyabilirsiniz.

dell garanti sorgulama

Dell garanti sorgulama işlemi için bu okuduğunuz kodu “Enter a Service Tag or Express Service Code” yazan yerin altındaki kutucuğa girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra Submit butonuna bastığınızda Dell garanti sorgulama işlemini yapmış olacaksınız ve garantinizle ilgili gerekli bilgiler ekranınızda olacaktır. Diğer bir seçenek olarak kodunuzu bulamadıysanız Auto-detect your product kısmını da kullanabilirsiniz ama bazen ürününüz bağlantı problemleri nedeniyle bulunamayabilir. Bu nedenle Service Tag ya da Express Service Code karakterlerinizi girmek daha faydalı olacaktır.

dell garanti sorgulama

Dell Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.