Sorgulamalar artık tek çatı altında!

DENİZBANK IBAN SORGULAMA

Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferlerinin hızı ve de kalitesini arttırarak, maliyetlerini düşürmek amacı ile IBAN adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN bugün günümüzde 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. IBAN uygulamasının amacı Avrupa ülkelerindeki banka ve diğer finansal kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilen para transferlerindeki hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellemektir. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçmekte ve bu şekilde işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ve ek maliyetler ortadan kalkmaktadır. Günümüzde her ülkenin ve bankanın hesap numaralarının biçimi ve uzunluğu farklıdır. Bir başka ülkeye veya bankaya para transferi yapacak olan müşteriler, hesap numaralarında belirli bir standart olmadığından, para transferi yapacakları kişiden aldıkları karşı hesap numarasının doğruluğundan emin olamamaktadırlar.

IBAN numarası ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir, en fazla 36 haneden oluşan IBAN numarası bizim ülkemiz için 26 haneden oluşmaktadır. Her hanenin karşılık geldiği bir anlamı vardır. İlk 2 hane ülke kodu anlamına gelmektedir Türkiye için bu kod TR şeklindedir. Akabinde gelen 2 haneli kısım  ise kontrol basamağı anlamına gelmektedir bu kontrol basamağı aynı zamanda IBAN numarası doğruluğunu kanıtlamada kullanılır. Sonrasında gelen 5 hanelik kısım kullanmış olduğunuz banka kodu anlamına gelir. Devamında gelen tek haneli bölüm yedek kısımdır bu yedek kısım değiştirilene kadar 0 olarak kabul edilmiştir ve geriye kalan 16 hanelik bölümde sizin banka hesap numaranızı anlamını taşımaktadır.

Kendini yenileyen ve daima geliştiren bir teknoloji sistemi içerisinde yaşamaktayız. Denizbank şubelerinin sizlere sunmuş olduğu son derece teknolojik bir sistem olan internet üzerinden IBAN sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu işlemi yapmak için sizlerden öyle çok fazla bir şey de istenmemektedir. İnternet üzerinden Denizbank IBAN sorgulama işlemlerinizi hem çok pratik hem de çok büyük kolaylıkla yapabilirsiniz.

Denizbank IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Denizbank siz değerli müşterilerine sunmuş olduğu internet bankacılığı kolaylığı sayesinde herhangi bir Denizbank şubesine gitmenize gerek kalmadan IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank IBAN sorgulama işlemi, resmi internet sitesi üzerinden yürütülmektedir. Denizbank IBAN sorgulama için sayfa üzerinden sizden birkaç bilgi talep etmektedir. Bu bilgiler; şubenizin bulunduğu il, hesabınızın bağlı olduğu şube, hesap numarası ve ek numara ile sınırlıdır. Bu bilgileri girmeniz dahilinde saniyeler içerisinde Denizbank IBAN sorgulama işleminizi halletmiş olursunuz.

denizbank ıban

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere bu kısa bilgileri ilgili alanlara girmeniz dahilinde işleminiz gerçekleşmiş olur. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak sizde hemen Denizbank IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.