DEPREM SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

DEPREM SORGULAMA


Deprem yer kabuğu içinde kırılmalar nedeniyle bir anda ortaya çıkan titreşimlerin yeryüzünde sarsıntı yaratmasıdır. Depremin meydana geldiği yerde, depremin şiddetine göre birçok zarara sebep olur. Depremi yaşayan insanların psikolojileri üzerinde de bozuklukların meydana geldiğini görürüz. Ülkemiz birçok kez büyük şiddetli depremler görmüştür. Ülkemizin bazı bölgelerinin deprem kuşağında bulunması insanlarda tedirginlik uyandırmakta. Bu bölgeler Kuzey Anadolu, Batı Anadolu ve Doğu Anadolu’dur. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar bölgede oluşan depremlerden haberdar olmak istemektedir. Bu sebepten deprem sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar yazının sonunda paylaşacağımız linkten Kandilli Rasathanesi’nin resmi web sayfasını ziyaret edebilirler.

Deprem Sorgulama Nasıl yapılır?

Ülkemizdeki deprem hareketlerini Kandilli Rasathanesi incelemektedir. Bu sebepten Kandilli Rasathanesi’nin resmi web sayfasını ziyaret ederek deprem sorgulaması yapılabilinir. Kandilli Rasathanesi resmi web sayfasında o gün içinde olan bütün deprem hareketlerini, geçmiş dönemde oluşan deprem hareketlerini, deprem saatlerini ve depremin kaç şiddetinde meydana geldiğini öğrenebiliriz.

Deprem şiddeti sorgulaması yapmak için ilk olarak Kandilli Rasathanesi resmi web sayfasına giriniz. Aşağıdaki resimde olduğu gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız.

llBu listede tarih ve saatlerine göre oluşmuş depremlerin sırasını görmekteyiz. Kandilli Rasathanesinin resmi web sayfasında ayrıca listede görülen depremleri haritada gör, depremlerin büyüklüğü ve veri toplama yazılarına tıkladığımızda bu konular hakkında Boğaziçi Üniversitesinin hazırlamış olduğu makaleleri görmekteyiz.

Deprem Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.