Sorgulamalar artık tek çatı altında!

DESİ HESAPLAMA

Bu yazımızda sizlere desi hesaplama işleminizi nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler yardımı ile birlikte, sizlerde desi hesapla işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Desi hesaplama işleminizi gerçekleştirirken öncelikle hesaplama yapacak olduğunuz cismin en, boy ve yükseklik değerlerini santimetre (cm) cinsinden değerlerine ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgileriniz ile birlikte desi hesapla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Desi kavramı genellikle, kargo firmaları tarafından kullanılmaktadır. Bu kapsamda, kargo firmaları ürününün kargo bedelinin hesaplanmasında kullanılmaktadır. Bu durumda sizlerde kargo gönderme işleminizden önce kargonuzun desi hesaplamanızı yazımızdaki bilgiler ile yapabilirsiniz. Ayrıca desi hesapla işleminizi kargo şirketlerin internet sitesi üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için yalnızca kargonuzun en, boy ve yükseklik değerlerini santimetre (cm) bilgileri yeterli olacaktır.

[desiHesaplamaAraci]

Desi Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

Desi hesaplama işleminizi yazımızın devamında sizlerin işlem yapabilmeniz için paylaşmış olduğumuz hesaplama aracı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz ile birlikte sonucunuzu elde edebilirsiniz.

Desi kavramı ise, taşımacılıkta kullanılan, hacimsel ağırlık anlamına gelen bir terimdir. Herhangi bir paket, koli ya da cismin ilk olarak, 3 boyutunun yani en, boy, yükseklikliklerin cm cinsinden birbiriyle çarpılması ile çıkan sonuçtur. Bu sonucunuzu  3000`e bölünmesi gerekmektedir. Bu işlemlerinizin sonuncunda çıkan sonuç sizin desi ağırlığınızı vermektedir.

Desi hesaplama işleminizi formüle edecek olursak eğer, En x Boy x Yükseklik / 3000 olarak ifade edebiliriz.

Bu konu hakkında sizlere bir örnek verecek olursak eğer;

Boy: 40 cm
En: 60 cm
Yükseklik: 40 cm

Bu bilgiler kapsamında yazımızın öncesinde size vermiş olduğumuz formülü uygulamamız gerekmektedir. Bu durumda; 40 x 60 x 40 / 3000 = 32 ds sonucunu bulmaktayız. Bu konu hakkında yapacak olduğunuz basit 4 işlem ile sonucunuza ulaşabilirsiniz.

Yazımızda sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler ile birlikte dilerseniz hesaplama aracı ile gerekse yazımızda sizlere vermiş olduğumuz desi formülü ile hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Kargo için desi hesabı yapıyor iseniz, desi hesabınızın sonucuna göre, sonuç ne kadar fazla çıkarsa ödeyecek olduğunuz ücrette o miktarda artmaktadır. Bu bilgiler ile birlikte, hesaplama işleminizin sonucuna göre işlemlerinizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.