Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Digiturk Fatura Ödeme

Bilişim çağının bir sonucu olarak fatura ödemelerimizin de pek çok farklı yolu olmaya başladı. Web’den kredi kartı ile ödeneceği gibi, bankalardan ve müşteri hizmetlerini arayarak da ödemek mümkün. Bu yazıda sizi Digiturk fatura ödeme hakkında bilgilendireceğiz.

Digiturk Fatura Ödeme İşlemi Nasıl ve Nereden Yapılır?

Digiturk’te faturalar, her ayın 3’ünde kesilmektedir. Faturanızın son ödeme tarihi de aynı ayın 16’sı olmaktadır ve bu tarih faturanızın sağ üst kısmında belirtilmektedir. Faturanızın son ödeme tarihi hafta sonu veya resmi tatiller nedeni ile birkaç gün öncesi veya sonrası olarak değiştirilebilir.

İlk olarak Digiturk fatura tutarınızı öğrenmek isterseniz yapmanız gereken Digiturk’e kayıtlı cep telefonu numaranızdan “FATURA” yazıp 3555’e sms göndermek olabilir. Bu sayede son dönem fatura bilginizi ve toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlem Vodafone aboneleri için 80 kuruş, Turkcell aboneleri için ise 1 TL olarak ücretlendirilmiştir. Ayrıca Online İşlemler bölümünden telefon numaranız ve şifrenizi sisteme girdiğinizde fatura bilgilerinize ulaşmanız mümkün.

Digiturk fatura ödemenin üç ayrı yolu mümkündür. Bunlardan ilki bankalardır. Aşağıdaki tabloda, 10 haneli üye numaranız ile birlikte Digiturk fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebileceğiniz anlaşmalı bankaları ve ödeme yöntemlerini görebilirsiniz.

bankalar

Digiturk fatura ödemenin ikinci yolu ise, internet üzerinden yapılmaktadır. Bunun içini yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Cep telefonu ve şifre bölümlerini doldurunuz. Açılan sayfada Fatura sekmesinden Fatura Ödeme kısmını seçiniz. Bu şekilde Digiturk fatura ödeme işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Digiturk fatura ödemenin üçüncü ve son yolu ise Digiturk Müşteri Hizmetleri’dir. Dilediğiniz zaman Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemimizin yardımıyla kredi kartı ile Digiturk fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Digiturk Faturaları İçin Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Digiturk fatura ödemelerini otomatik ödeme talimatına almak  için Online İşlemler bölümündeki “Fatura İşlemleri” menüsünden veya Digiturk Müşteri Hizmetleri’nden (0212 473 73 73) kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı vererek yapabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankaların tamamından da otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür.

Son 3 dönem faturasını art arda ödemeyen veya son 2 dönem öncesinden ödenmemiş faturası bulunan üyelerin, borçları ödenene kadar, müteakip ilk fatura dönemi itibarı ile yayınları kapanacak ve üyelikleri askıya alınacaktır. Detaylı bilgiye 0212 473 73 73’ten ulaşabilirsiniz. Faturanızı son ödeme tarihinden sonra  ödemeniz durumunda oluşacak gecikme bedeli, ödemeniz esnasında hesaplanarak mevcut faturanızın ödenecek tutarına eklenir.

Digiturk Faturasında Bulunan Kalemler Nelerdir?

Faturanızdaki başlıca kalemler ve açıklamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

Paket Ücretleri: Üye olunan paketin aylık bedeli faturalandırılmaktadır. 3’üncü soruda da aktarıldığı üzere Digiturk’te faturalama süreci ön ödemeli olarak işlemektedir. Yani paket geçişi yapıldığı tarihten, fatura kesim tarihine kadar alınan hizmetin ve önümüzdeki ay alınacak hizmetin ücretinin bir arada görülmesi normaldir.

Kira Ücretleri: Kiralanan Digiturk ekipmanının aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.

İletişim Hizmeti: Digiturk tarafından üyelerine sağlanan dijital yayın hizmetinin faturaya yansıtılmasıdır.

İzle ve Öde Ücreti: Satın alınarak izlenen programların ücretidir.

Digiturk Dergi Ücreti: Abone olunan Digiturk dergisinin aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.

KDV: Digiturk Paketleri ve İzle-Öde servisi için 18%, Dergi servisi için 1% oranındadır.

ÖİV (Özel İletişim Vergisi): İletişim Hizmeti ücreti için 15% oranındadır.

Yapmış Olduğunuz Ödemeden Bu Fatura İle Mahsup Edilen: Faturanızdan, daha önce yapılan ödeme sebebiyle düşülen tutarı göstermektedir.

Ödenecek Tutar: Ödemeniz gereken tutarı göstermektedir.

Gecikme Faizi: Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık gecikme faizi uygulanmaktadır. Aylık gecikme faizi oranıdır 3%’dür ve ödemenin geciktiği gün bazında hesaplanmaktadır.

Kredi Kartı İle Digiturk Fatura Ödeme İşlemi TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.