Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı(DUS)

DUS Başvuru İşlemleri

Diş Hekimliğinde Uzmanlık sınavı için başvurular elektronik ortamda alınmaktadır. Sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden başvuru kılavuzuna ve aday başvuru formuna ulaşabilirler. ÖSYM aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgileri bulunan adaylar, DUS başvuru işlemlerini internet üzerinden yapabilirler. ÖSYM aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafı veya eğitim bilgisi olmayan adaylar başvuru işlemlerini başvuru merkezlerinden yapacaklar. Başvuru merkezleri adreslerine, başvuru tarihleri içerisinde ÖSYM sitesi üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Adaylar sınav ücretlerini bankalar aracılığı ile yapabilecekleri gibi ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan ödemeler kısmından da yapabilirler. Adaylar DUS başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini gerekli yere yatırarak başvuru işlemini tamamlamış olacaktır.

DUS Başvuru İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

DUS Tercih İşlemleri

Tercihler bireysel olarak internet aracılığıyla resmi site üzerinden alınmaktadır. Adayların tercih işlemlerini gerçekleştirmeden önce ÖSYM internet sitesi üzerinde yer alan ilgili kılavuzu incelemeleri ve tercih işlemlerini bu kılavuz doğrultusunda gerçekleştirmelidirler. DUS puanı 45 ve üzeri olan tüm adaylar DUS tercih işlemi gerçekleştirebileceklerdir. Adayın puanı 45’ten düşük ise tercih işlemi yapamaz. En fazla 30 tercih hakkı sunulmaktadır. DUS tercih işlemleri sırasında adayların tercih listesine yazdıkları programların gerektirmiş olduğu nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Bir programın gerektirmiş olduğu nitelikleri taşımadığı halde tercih işlemlerinde bu programları yazan adayların yerleştirme işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Ayrıca yerleşme işleminden kaynaklı olarak doğan tüm haklar yitirilmiş olacaktır. Tercih işlemleri sırasında yeterli puanın alınması şartıyla yapılan tercihlerin sırası da önem arz etmektedir. Bu sebeple tercihlerin, eğitim görülmek istenen programlardan en çok istenilenler en başa yazılarak bir listesi oluşturulmalıdır.

DUS Tercih Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

DUS Sonuç ve Yerleştirme Sonuçları

DUS sonuç ve yerleştirme sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar, T.C. kimlik numaraları ve kendilerine ait olan ÖSYM aday işlemleri sistemi şifresi ile birlikte ÖSYM resmi internet sitesine giriş yapmalıdırlar. İnternet sitesi dışında mobil uygulama üzerinden de kolaylık ile sonuçlara ulaşım sağlanabilmektedir. Adayların sınav ve yerleştirme sonuçlarına ait belgeler basılı olarak adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuçlara erişim sadece internet sayfası üzerinden gerçekleşecektir. Adayların sınav sonuç belgelerinin doğrulanması amacıyla da sonuç belgesi kontrol sistemi de devreye sokulmuştur. Bu sistem ile birlikte sonuç belgelerinin alt kısmına rastgele üretilen bir kod yazılmaktadır.

DUS Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.