Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

Günümüzdeki koşullar içerinde tüm işlemlerimizi internet üzerinden yapmaktayız. Böylece zamandan tasarruf yapabilmekteyiz. İnternet üzerinden yapacak olduğumuz birkaç basit işlemle sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Devletimizin biz vatandaşlarımıza sunmuş olduğu internet uygulamaları imkanları çerçevesinde işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamalardan biri de E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi üzerinden merak ettiğiniz sorgulamaları kurumlara gitmeden yapabilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlere E-Devlet borç sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamında verecek olduğumuz bilgiler sayesinde borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet borç sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için, E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz tüm işlemler için ihtiyacınız olan E-Devlet şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edinmek için herhangi bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubelerine yapacak olduğunuz kimlik bilgileriniz olduğu başvuru ile E-Devlet şifrenizi kolaylıkla edinebilirsiniz. İşlem maliyeti kapsamında 2 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu yapacak olduğunuz işlemlerden sonra E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra E-Devlet borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yazımızın sonunda sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan E-Devlet sistemi üzerinden ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.

Adsız

Bu işleminizden sonra ekran değişecektir. Değişen ekran ile birlikte sizden istenmekte olan T.C kimlik numaranızı ve edinmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Adsız

Bilgi girişlerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu işlemlerden sonra E-Devlet BAĞ-KUR borç sorgulama sisteme girişinizi yapabilir ve borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilir ve konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama İşlemini Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.