Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E Devlet Dask Poliçe Sorgulama

DASK, yani Doğal Afet Sigortaları Kurumu 2000 yılında zorunlu deprem sigortalarını gerçekleştirmek ve yönetmek üzere Ankara’da kurulmuş olan bir kurumdur. 2000 senesinden beri faaliyetini sürdüren DASK’ın öncelikli hedeflerinden birisi de ülkemizin üzerinde bulunduğu deprem kuşağı sebebiyle etkilenen binaların özellikle depreme karşı zorunlu olarak sigortalanmasını sağlamaktır. Ev sahibi olan herkesin bildiği üzere yıllık olarak gerçekleşen ödemelerle ev sahiplerinin hepsinin sahip oldukları ev veya evleri zorunlu olarak depreme karşı sigortalanmaktadır. Bu sayede ülkemizin her yerinde bulunan evler depreme karşı sigortalanmış olmaktadır. Bu uygulama 17 Ağustos 1999 tarihinde gerçekleşen depremin ardından başlatılmıştır. Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun kuruluşu da bu depremin üzerine gerçekleştirilmiştir. Hatırlatmak isteriz ki Doğal Afet Sigortaları Kurumu zorunlu deprem sigortasını 24 farklı şirket ve onların acenteleri vasıtasıyla satmaktadır. Yani zorunlu deprem sigortanızı bir sigorta şirketiyle yaptırmış olmanız Doğal Afet Sigortaları Kurumu ile alakanız olmadığı anlamına gelmemektedir. Aksine zorunlu deprem sigortası Doğal Afet Sigortaları Kurumu söz konusu olmadığı sürece gerçekleştirilemez.

Hepimizi ilgilendiren zorunlu deprem sigortası hakkında bilgi almak isteyen insanların bu konuda kolay ve hızlı şekilde bilgi almasını sağlayabilmek için E Devlet sisteminde buna özel bir sorgu bulunmaktadır. Bu sorgunun adı E Devlet Dask Poliçe Sorgulama‘dır. E Devlet sisteminin bize getirdiği pek çok kolaylıktan biri de internet bağlantınızın olduğu herhangi bir yerden bu sorguyu gerçekleştirebiliyor olmanızdır. Bu yazımızda sizlere E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

E Devlet Dask Poliçe Sorgulama

E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle bir E Devlet hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer E Devlet hesabınız yoksa E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işleminden başka pek çok resmi işleminizi de gerçekleştirebileceğiniz veya sorgulayabileceğiniz bu sistem için kolaylıkla bir hesap temin edebilirsiniz. Size en yakın PTT şubesine giderek E Devlet hesabınızı temin edebileceğiniz gibi https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris bu bağlantıya tıklayarak da PTT şubesinden ücret karşılığı edinebileceğiniz E Devlet hesabınızı internet bankacılığı aracılığıyla kendi bankanız ile ödeme işleminizi gerçekleştirerek de elde edebilirsiniz.

Eğer bir E Devlet hesabınız varsa aşağıda ekran görüntüleri ile anlatacağımız E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işlem adımlarına devam edebilirsiniz. Bu işlemi en kolay şekilde gerçekleştirebilmeniz için işlemi gerçekleştirebileceğiniz bağlantıyı bu yazının sonunda verdik.

 

Bağlantıya tıkladıktan sonra sizi yukarıdaki sayfa karşıladıysa işlemi gerçekleştirmek istediğiniz ortamda E Devlet hesabınıza giriş yapmamışsınız demektir. E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için E Devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. E Devlet hesabınıza hızlıca giriş yapmak için yukarıda işaretlediğimiz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

İlgili butona tıkladıktan sonra E Devlet hesabınıza giriş yapmak için T. C. Kimlik numaranızı ve E-Devlet Şifrenizi ilgili yerlere doğru şekilde yazdıktan sonra yukarıda da gösterdiğimiz “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

İlgili butona tıkladıktan sonra E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işleminizi gerçekleştirebileceğiniz sayfaya yönlendirilmeniz gerekmektedir. Ancak başka sayfaya yönlendirildiyseniz yukarıda ve aşağıda paylaşmış olduğumuz E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işlemi ile ilgili paylaştığımız bağlantıya tekrar tıklayarak ilgili sayfaya kolaylıkla erişebilirsiniz.

Hesabınızın E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işlemi ile ilgili kısmına eriştiğiniz zaman karşınıza çıkan sayfada ilk olarak Aktif poliçeleriniz ile ilgili bilgilerin olduğu kısım gelecektir. Eğer diğer poliçeleriniz ile ilgili bilgilerinize ulaşmak isterseniz yukarıda kutu içerisinde gösterdiğimiz bölümde diğer poliçeleriniz ile ilgili kısımları veya bütün poliçelerinizi görmek isterseniz “Hepsi” seçeneğini seçtikten sonra hemen yanında bulunan “Seç” butonuna tıklayarak “Aktif” olmayan diğer poliçeleriniz hakkında E Devlet Dask Poliçe Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Dask Poliçe Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.