Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-DEVLET GİRİŞ

E-Devlet giriş işlemi E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Giriş işlemi ile birçok e-hizmetten faydalanılabilir. Aşağıdaki başlıklarda giriş işleminin ne olduğu, nasıl yapıldığı konusunda bilgi vereceğiz. Adım adım resimli şekilde verilmiş bu bilgileri takip ederek E-Devlet giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Giriş İşlemi Nedir?

E-Devlet sistemi devletin vatandaşlara vermiş olduğu hizmetleri internet üzerinden de verebilmek için kurmuş olduğu hizmettir. Bu sistem devlet dairelerinde vatandaşlara sunulan hizmetlerden birçoğunu vermeye başlamıştır ve hizmetlerin sayısı her geçen gün devlet tarafından artırılmaktadır. Adalet Bankalığı, Başbakanlık, Vergi İdaresi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İş Kur, Dışişleri Bakanlığı ve daha birçok bakanlık bu sistem bünyesine uyarlanmaktadır. E-Devlet sisteminde devlet, bütün bakanlıkları tek bir elde toplayıp vatandaşlara sunarak, vatandaşların devlet dairelerinde kaybettikleri zamanın önüne geçmeyi hedeflemiştir.

Sisteme giriş yapmak erişmek istediğiniz hizmetler için yeterlidir. Giriş işlemi ile devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarından yapılan sınav sonucu sorgulama, araç sorgulama, sicil kaydı sorgulama ve belge doğrulama gibi pek çok işlem E-Devlet sistemi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Bu dijital platform sayesinde tek bir şifre alarak uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmadan işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet giriş işleminin nasıl yapıldığına dair bilgiler verilmiştir. Bu bilgileri dikkatlice okuyunuz.

E-Devlet Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet giriş işlemini gerçekleştirebilmeniz için size en yaygın olan seçeneği anlatacağız. Bunun için bir E-Devlet şifresi alma işlemini yapmalısınız. Eğer şifreniz yoksa üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesinden başvuruda bulunabilir, 2 TL ücret karşılığında şifreye sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifrelerinin bireylere özgü olmasından dolayı şifreniz size kapalı zarf içerisinde verilecektir. Bu şifreyi mutlaka not almanızı öneririz. Şifrenizi unutmanız durumunda ise 4 TL ücret karşılığında tekrar şifre almanız gerekecektir.

Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet uygulamalarına girerek ilk olarak kimlik doğrulama işlemini yapmanız gerekmektedir. E-Devlet giriş işleminin için yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfanın sağ en üstünde yer alan “Sisteme Giriş” butonunu tıklayınız.

Ardından açılan sayfada T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sayfanın sağ en altında bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Bu şekilde giriş yaparak tüm kamu işlemlerinizi nerede olursanız olun kolaylıkla üstelik güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Giriş İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.