Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-Devlet Pasaport

Bildiğimiz üzere yurtdışına gitmek isteyen bir insanın sahip olması gereken ilk belge pasaporttur. Ancak pasaportsuz olarak gidilebilen ülkelerde vardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaportsuz olarak sadece Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanları ile Gürcistan’a ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gidebilir. Bunlar dışında ki ülkelere giderken ise pasaport veya pasaport yerine geçen belgeler kullanılabilir.

Bu yazımızda Pasaport nasıl alınır? E-Devlet Pasaport randevusu nasıl yapılır? E-Devlet Pasaport sorgulaması nasıl yapılır? Pasaport kaç günde çıkar ? E-Devlet Pasaport sorgulamasını sitemiz üzerinden nasıl yapabilirsiniz konularını anlatacağız!

Pasaport Nasıl Alınır?

Pasaport belgesi il veya ilçe emniyet müdürlüklerinden alınabilmektedir. Eğer pasaportunuzu yurt dışından almak istiyorsanız o zaman konsolosluklara başvurmanız gerekir.  Pasaport başvurusu için ilk olarak randevu alınmalıdır. Randevu alma işleminizi e devlet sistemi üzerinden yapabilmektesiniz. Sitemiz üzerinden pasaport randevusu almak isterseniz yazımızın bitiminde ki linki kullanabilirsiniz. Pasaport alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Pasaport almak için gerekli belgeler alacağınız pasaport türüne göre farklılık göstermektedir. Belgelerinizi teslim ettikten ve gerekli ücreti ödedikten sonra pasaport başvurunuzu yapmış olursunuz. Yaptığınız pasaport başvurusunu ise E-Devlet Pasaport hizmeti ile sorgulayabilirsiniz. Yazımızın bu bölümünde sizlere E Devlet Pasaport sorgulaması işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız!

E-Devlet Pasaport Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-Devlet bir çok hizmeti zahmetsiz bir şekilde vatandaşların kullanımına sunmuştur. E-Devlet kapısı sayesinde vatandaşlar online olarak hizmetlerden faydalanabilmekteler. Bu hizmetlerden biri de E-Devlet Pasaport hizmetidir. Yurtdışına çıkacak olan her vatandaş için pasaport işlemi büyük önem taşımaktadır.  Bu sayede sorgulama yapan vatandaşlar pasaportlarının geçerlilik süresini öğrenebilir ve seyahat etmelerinde herhangi bir engel olup olmadığını tespit edebilirler. E-Devlet Pasaport bilgilerinizi görüntülemek için ilk olarak e devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

pasaport

E Devlet Pasaport sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak yazının sonunda verilen bağlantıyı açınız.

123456

E-Devlet Pasaport sorgulama işleminde ilk olarak e devlet kapısı üzerinden kimlik doğrulaması yapılmasıdır. Kimlik doğrulaması yapılırken sıklıkla tercih edilen yöntem ise E-Devlet şifresi kullanımıdır. E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmak için yönlendirilmiş olduğunuz sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmalısınız. Bu adımları takip ettiğinizde E-Devlet Pasaport sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

E-Devlet Pasaport Sorgulaması Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.