Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-Devlet Taahhütname

Bu yazımızda sizlere E-Devlet Taahhütname nedir, E-Devlet  Taahhütname nasıl yapılır ve sitemiz üzerinden verilen link ile E-Devlet Taahhütname işlemini nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Kredi Yurtlar Kurumu yani kısaltılmış hali ile KYK her yıl binlerce yurt içinde ve yurt dışında öğrenim görmekte olan üniversite öğrencisine karşılıksız burs ve geri ödemeli öğrenim kredisi vermektedir. Kredi Yurtlar Kurumundan kredi veya burs almaya hak kazanan öğrencilerin taahhütname imzalamaları gerekmektedir. Geçmiş zamanlarda taahhütname imzalamak için kuruma gidilmesi mecburiyeti vardı. Fakat yapılan düzenlemeler ile E-Devlet üzerinden öğrencilere taahhütname onaylama imkanı sunulmuştur. E-Devlet hayatımızın bir çok alanında etkin rol oynayan evrak işlemlerimizi kurumlara gitmemize gerek kalmadan online olarak yapmamızı sağlayan web tabanlı bir sistemdir. E-Devlet kapısının hayatımıza getirdiği kolaylıklar saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çoktur. E-Devlet kapısının en güzel tarafıysa zaman tasarrufu sağlamasıdır. Yani kuruma giderek 2 saat gibi bir süre içerisinde yapabileceğiniz işlemi e devlet sistemi üzerinden 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapabilmekteyiz.

E-Devlet Taahhütname Nedir?

Taahhütname herhangi bir şeyi yapmayı üstüne alındığını belirten belgedir yani antlaşmadır. E-Devlet Taahhütname ise Kredi Yurtlar Kurumundan almaya hak kazandığı krediyi alabilmesi için gerekli şartları onayladığını belirten işlemdir. E Devlet Taahhütname işlemini yapacak olan kişinin 18 yaşın altında olmaması gerekmektedir. İşlem E-Devlet sistemi üzerinden yapılır. E-Devlet Taahhütname işlemi için ilk olarak e devlet sistemine giriş yapmamız gerekmektedir. E-Devlet Taahhütname işlemi ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer bilgi ise işlemi yapmanız için ilk olarak Kredi Yurtlar Kurumuna kredi/burs başvurusu yapmış olmanız ve başvurunuzun onaylanmasıdır. Tarih vermek gerekirse başvuru genellikle Eylül ayı içerisinde yapılırken Taahhütname onaylama işlemi Aralık ayının son günlerin de yapılmaktadır. Biz bu yazımızda E-Devlet şifresi ile E Devlet Taahhütname işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. E-Devlet Taahhütname işleminizi yapmak için yazının bitiminde verilmiş olan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

taa

Kredi Yurtlar Kurumunun e devlet kapısı üzerinden vermekte olduğu  E-Devlet Taahhütname işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. E-Devlet kapısında kimliğinizi doğrulamak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni E-Devlet şifresi kullanarak kimlik doğrulamasının yapılmasıdır.

123456

E -Devlet şifresi kullanarak kimliğinizi doğrulamak için açılmış olan sayfada kırmızı ok içerisindeki kısıma kimlik numaranızı ve PTT yoluyla temin etmiş olduğunuz e devlet şifrenizi yazınız böylelikle E-Devlet Taahhütname işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

E-Devlet Taahhütname İşleminizi Sitemiz Üzerinden Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.