Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-DEVLET ÜNİVERSİTE E-KAYIT

E-Devlet sistemi sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağımız birçok işlemi yapabilmekteyiz. E-Devlet’in bize sunduğu kolaylıklardan biri de E-Devlet üniversite E-Kayıt sistemidir. Peki E-Kayıt ne demektir?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan üniversite sınav sonuçları ile birçok genç hayallerine kavuştu. Hayallerine kavuşan gençler artık yeni bir döneme adım attılar. Bu dönemde de üniversite için yapmaları gereken birkaç işlem kaldı. Bu işlemlerden bir tanesi de üniversite kaydıdır. Bu yıl 3-7 Ağustos’ta gerçekleşecek olan üniversite kayıtları için üniversiteyi kazandığınız şehre gitmek durumunda kalmayacaksınız. E-Devlet E-Kayıt sistemi üzerinden yapabileceğiniz bu işlemde büyük bir dertten kurtulmuş olacaksınız.

Ancak nasıl E-Devlet E-Kayıt yapmayı bilmiyorum diyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

E-Devlet Üniversite E-Kayıt Nasıl Yapılır?

Öncelikle sizler için paylaştığımız E-Kayıt linkine tıklayınız. Açılan sayfada ilk yapmanız gereken kimliğinizi doğrulamaktır.

re

 

Kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı girmelisiniz. Eğer bir E-Devlet şifrem yok diyorsanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifresi edinebilirsiniz.

re2

Bu işlemleri hallettikten sonra sisteme giriş yaparak E-Devlet üniversite E-Kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üniversite E-Kayıt İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mahmud dedi ki:

    Teşekkürler.