Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-okul Karne Notları Giriş

Ülkemizdeki eğitim farklı bölümlere ayrılarak bir sistem üzerine oturtulmuştur. Bu sisteme göre birey öğrenim hayatına başladıktan sonra belli aşamalara göre eğitimine devam eder. Sisteme göre bir öğrenci ilkokul, ardından ortaokul ve onun ardından da lise eğitimine devam eder. Öğrenim hayatına devam eden öğrenci her farklı öğrenim döneminde farklı farklı derslere tabii olur ve bu derslerin başarı ile tamamlanması beklenir. Bu noktada öğrenci bu dersleri başarılı olarak vermesi durumunda bir üst sınıfa ve en sonunda da bir üst eğitim sistemine geçiş yapar. Bu sistem içinde eğitim alan öğrenci bu eğitim dönemlerini iki farklı yarıyıl olarak alır ve her yarıyıl için öğrenciye o dönem yapmış olduğu eğitimin bir özeti olarak karne verilir. Her öğrenci aldığı her dersin geçişi için belli bir ortalamayı yapması ve sonuç olarak da başarılı olması gerekmektedir. Öğrenci bu başarıyı yakalamak için öğretim sistemi içinde eğitimciler tarafından belli testlere tabii tutulurlar. Bu testler her öğrenim döneminde farklılık gösterebilir. Çoktan seçmeli olarak yada yazılı olarak yapılabilir. Öğrencilerin bu test aşamalarından aldıkları sonuçlar sonucunda öğrencinin başarı durumu ortaya çıkar. Bir dönem devamında öğrencinin tabii tutulduğu sınavlar sonucu ile öğrencinin başarısı ölçülür. Eğer gerekli olan başarı notu ile öğrencinin yapmış olduğu başarı notu birbirini tutuyor ise öğrenci o dersten başarılı sayılır ve notlandırılır. Bireyin dönem içinde elde ettiği ve başarısını gösteren bu notları bir sistem üzerinde toplanmıştır. Bu sistem sayesinde kargaşa meydana gelmeden öğrencilerin notları bir sisteme yüklenebilmektedir. Böylece öğrenciler kolayca internet üzerinden notlarına erişebilmektedirler. E-okul adını alan bu sistem sayesinde eskiden olduğu gibi meydana gelen sorunlar ortadan kalkmıştır. Artık öğrenciler gibi ailelerde internet üzerinden velisi oldukları öğrencinin bilgilerine belli başlı bilgileri kullanarak erişebilmektedirler. Bu noktada eskiden sadece karneler bulunmaktaydı. Bireyler devam ettikleri öğretim kurumlarında sahip oldukları notların başarılı olup olmadığını dönem sonunda her öğrenciye verilen karneler sayesinde elde ederlerdi. Ancak günümüzde bu sistem elektronik ortama aktarıldı ve artık bireyler interaktif ortam üzerinde yaratılan sistem dahilinde notlarına erişebildiler. Bu yazımızda internet üzerinden e-okul karne notları giriş, karne notlarına erişimi nasıl yapabilecekleri konusuna değineceğiz. Bu işlemlerden sonra e okul karne sonuçları işlemlerini de yapabilirsiniz.

E-okul Karne Notları Giriş Nasıl Yapılır?

E-okul karne notları öğrenme ve e-okul karne notları girişi internet üzerinden, e-okul sistemi üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Yazının sonunda verdiğimi linke tıklayarak gerekli bilgilerin girilmesi durumunda sisteme dahil olabilir ve işlemlerinizi basit şekilde yerine getirebilirsiniz.

Öncelikle yazı sonunda verilen E-okul web sitesine giriş yapmanız gereklidir. Bu sistemde iki farklı modül bulunmaktadır. Hem öğrencilerin ve bu öğrencilerin velilerinin, velisi oldukları öğrenciler hakkında bilgi almak için kullandıkları not, karne öğrenme bölümü hem de okul idaresinin, yönetimin ve öğretmenlerin, öğrenci bilgilerini girdikleri e-okul yönetim modülü bulunmaktadır. Her iki bölümde gerekli bazı bilgilerin sağlanması ile açılmaktadır.

eokul

E-okul karne notları giriş işlemi için E-okul Yönetim Bilgi Sistemine Giriş yapılması gerekmektedir. Burada gerekli olan bazı farklı bilgilere ihtiyaç vardır. Ancak bu bilgilerin girilmesi ile öğretmenler yada okul idaresi öğrencilerin karne notlarını sisteme girebilirler. Bu bilgilerden bahsedecek olursak yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi Kullanıcı adı ve Şifre ve gerekli rakamların girilmesi ile sisteme giriş yapılabilmektedir. Buradaki giriş için kullanılan kullanıcı adı ve şifre okul yönetimi ve öğretmenlere özel olarak verilen bilgilerdir ve bu bilgilerin olmaması durumunda E-okul Yönetim Bilgi Sistemine Giriş yapılması mümkün değildir. İnternet üzerinden E-okul karne notları giriş yapabilmek için aşağıdaki linke tıklamanız ve sisteme girmeniz gerekmektedir.

E-Okul Karne Notları Giriş İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.