E-OKUL KARNE NOTLARI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-OKUL KARNE NOTLARI SORGULAMA


2007 yılı öncesinde her öğrencinin son güne kadar haberdar olamadığı ve merak içerisinde beklediği heyecanlandığı bir belge olan karne belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın aktif hale getirdiği E-Okul sistemi ile mazideki yerini almış bulunmaktadır. Teknolojinin eğitimdeki yerini almasıyla formalite haline dönüşen karne günleri artık her öğrenci için son okul günü ve tatilin başlangıcı olarak anlam taşımaktadır.

Bir çok velinin de aktif şekilde kullandığı sistemde öğrencinin sınavlar, performans ödevleri ve sosyal faaliyetler gibi karne notlarını etkileyen notlara istedikleri an her yerden ulaşabilmektedirler. E-Okul karne notları sorgulama ve geçmiş yıllara ait karne-not bilgilerine ulaşmak için yapmanız gereken tek şey Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncel ve güvenilir şekilde kullanıma sunulan sisteme girişi gerçekleştirmektir.

E-Okul Karne Notları Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda uygulamalı olarak size E-Okul karne notları sorgulama sistemine giriş ve kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikli olarak yapmanız gereken siz yetkili sayfaya yönlendirecek olan uzantıya başvurmanız. Uzantıyı kullandığınız takdirde yönlendirileceğiniz sayfada resimdeki gösterilen rakamları giriniz. Daha sonra bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrenicinin TC kimlik numarasını giriniz. Ve son olarak öğrencinin okul numarasını girerek “Tamam” butonuna tıkladıktan sonra istediğiniz öğrencinin karne notlarını öğrenebilirsiniz.

1

 

E-Okul Karne Notları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.