Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-OKUL NAKİL SORGULAMA

E-Okul veli bilgilendirme sistemi, birçok konunun yanı sıra öğrenci nakil işlemlerinin de kontrol edilebildiği geniş kapsamlı bir platformdur. Öğrenci nakil belgesi için aylarca beklemeye de son veren bu sistemde, E-Okul nakil sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Okul; okul, öğrenci ve veli arasındaki bağı sağlamakla birlikte velilerin güncel şekilde öğrenciden bilgi sahibi olmasını da sağlar. Bu sisteme yetkili öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere 2 şekilde giriş yapılabilir. Yetkili öğretmenler yönetici sıfatıyla giriş yaparak öğrenci ders, devamsızlık gibi verilere işleyerek kaydederler. Öğrenci ve veli tarafından kullanılan giriş sisteminde yetkilinin girmiş olduğu bilgilere ulaşılabilir fakat müdahale edilemez. Öğrenci kullanıcı adı ve şifresi okulu tarafından temin edilerek velilere de kolaylık sağlanmıştır.

E-Okul Nakil Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öğrencinin okul değiştirebilmesi için bulunduğu okuldan; geçeceği okula prosedürler dahilinde nakil işlemi gerçekleştirilmesi gerekir. E-Okul’dan önceki sistemde aylarca nakil belgesi beklemeyi gerektiren bu işlem; günümüzde elektronik ortamda kolaylıkla halledilebilir pozisyondadır. Bölgedeki okullar ve boş kontenjanlar da dahil birçok konu hakkında bilgi alınabilmektedir. Nakil işlemini yapabilmek için, nakil isteyen öğrenci ya da velinin E-Okul sistemine giriş yaparak online olarak işlemleri yönetmeleri gerekmektedir. Sistem üzerinden başvuru yapılarak karşı okuldan gelecek cevabın yine E-Okul üzerinden kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle aktif ve bilinçli şeklide sürecin yönetilmesi gerekir. E-Okul üzerinden nakil gerçekleşmezse öğrencinin geçiş yapmak istediği okulda notları ve diğer bilgileri işlenemeyeceği için geçiş geçersiz sayılır. Bu yüzden nakil işlemleri artık E-Okul üzerinden yapılmaktadır. Nakil işlemleri belirli tarihlerde yapılmaktadır. Nakil takvimini Milli Eğitim Bakanlığı düzenlemektedir. Bu nedenle bu tarihler dikkate alınarak nakil işlemleri gerçekleştirilmelidir.

E-Okul nakil sorgulama işlemi için verdiğimiz linke tıklayarak, sizden istenen bilgileri giriniz. Böylelikle E-Okul nakil sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

1

E-Okul Nakil Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.