Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E- Vergi No Sorgulama

E-vergi no Sorgulama işleminizi de kısa süre içinde ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sizlere vakit harcatmadan  ve maddi anlamda da oldukça masrafsız bir işlem olan e-devlet şifresi olan herkes E-vergi No sorgulama işlemini bir kaç dakikasını ayırarak gerçekleştirebilir.  Tüm resmi işlemlerinizi tek bir adres altından gerçekleştirmeniz mümkündür fakat ilk önce bu e-devlet şifresini almak için bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. T.c kimliğiniz ile gerçekleştireceğiniz bu işlem ardından size bir zarf içinde takdim edilen e-devlet şifrenizi internetten tekrar değiştirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde size ait olan ve gizli tutulması gereken bilgileri daha güvenli bir hale gelmiş olacaktır. Eğer E-devlet şifresi almak istiyorsanız öncelikle Ptt’ ye kimliğiniz ile beraber gidip orada gerekli olan bilgileri verilen formda doldurmanız gerekecektir. Bu şifreyi 2 lira karşılığında edinebilirsiniz. Daha sonra size verilen bu şifreyle istediğiniz kurumdan devletin verdiği hizmeti elektronik bir ortamdan sağlamanız mümkün olacaktır. E- vergi sorgulama işlemi gerçekleştirmek istiyor iseniz bunu internet bağlantısı olan her yerden gerçekleştirebilir hem maddi hem de manevi külfetten kurtulmuş olacaksınız. E- vergi no sorgulama işleminizi kuyruklarda saatlerce beklemeden evrak dolaştırmadan gerçekleştireceğiniz bu yöntem aynı zamanda ücretsiz faydalanabileceğiniz devletin tüm vatandaşlara sunduğu bir hizmettir. E-vergi no sorgulama işleminde öncelikle gerekli olan siteye girme işleminizi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Yazımızın devamında vergi no sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden E-Vergi No Sorgulama İşlemi

E-Vergi no sorgulama işlemi için öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz ekran çıkacaktır.

1

Bu sayfadan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklamanız gerekmektedir. Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfa açılacaktır.

2

Bu sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı ardından da almış olduğunuz size özel E-Devlet şifrenizi uygun yerlere giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonu ile E-Vergi no sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra tüm resmi kayıtların karşınıza geldiğini göreceksiniz ve bunların içerisinden E-vergi levha no sorgulama işleminizin sonucunu da görebilirsiniz.

E-Vergi No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

GİB Üzerinden E-Vergi No Sorgulama İşlemi

Eğer şifrenizi unuttuysanız, e-devlet sistemine girişteki şifremi unuttum butonuna tıklayın ve daha sonra sizlere yeni bir şifre vermek için sistemin sizden istediği bilgileri doğru bir şekilde girip yeni bir şifre edinin. Eğer e-devlet şifresi sayesinde E-vergi Levha no sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istemiyor ama yine de bu işlem için saatlerce kuyruk beklemenize gerek kalmadan gerçekleştirmek istiyorsanız internet vergi dairesinin resmi sitesine girerek de gerçekleştirebilirsiniz.

3

Burada ise sizden öncelikle istenilen bilgiler e-devlet şifresi için de istenilen bilgilerle aynıdır. Bu hususta T.c kimlik  numaranızı kimseyle paylaşmamanızı öneririz. E-vergi  levha sorgulama işlemini yapacak kişinin T.c kimlik numarasını gerekli boşluğa yazınız daha sonra ise ikamet etmekte bulunduğunuz ili il listesinin arasında seçin ve hemen altında yer alan vergi dairesinin bağlı olduğunuz ildeki şubesini de seçin. Daha sonrasında sorgula butonuna basın ve bu şekilde E-vergi no sorgulama işleminizi gerçekleştirin.

GİB Üzerinden E-Vergi No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.