Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EDS CEZA SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere EDS sistemi hakkında ve EDS ceza sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. EDS yani elektronik denetleme sistemi demektir. Bu uygulama ile amaçlanan şehir içi trafiğini güvenliğini sağlanması amaçlanmıştır. Bu uygulama ile birlikte yayaların ve sürücülerin can ve mal sağlığı korunmasının yanı sıra trafik içerisindeki akışında düzenli bir şekilde sağlanması amaçlanmıştır. EDS uygulamasında trafik ışıklarının aktif bir şekilde çalışmakta olan bir kavşakta kırmızı ışık ihlali yapan araçları kameralar sistemi ile tespit ederek ve buna ek olarak gereksiz yere şerit ihlali yapan ve bu nedenle trafiği meşgul eden sürücüleri belirlemek öncelikle amaçlarındandır. Belirlenen sürücülerinden ceza puanı düşülmektedir.

EDS cezalarıyla birlikte trafikte düzen ve disiplin sağlanmak hedeflenmektedir. EDS ceza sorgulama işleminizi ise internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

EDS Ceza Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Ceza sorgulama işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın  sonunda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan internet vergi dairesi sitesi üzerinden ilk olarak aracınızın plaka bilgisini giriniz.

Adsız

Sonrasında özel plaka bilginizi ‘Evet’ veya ‘Hayır’ seçeneklerinden birini işaretleyerek belirtiniz.

Adsız

Sonrasında TC kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı giriniz. Ardından tescil tarihini giriniz.

Adsız

Bu bilgi girişlerinizden sonra ise sayfanın alt kısmında bulunan kırmızı renkle yazılmış olan uyarıları dikkatlice okuyunuz. Son olarak ‘Tamam’ butonuna tıklayınız.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu adımlardan sonra EDS ceza sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

EDS Ceza Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.