Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EĞİTİM TAMAMLAMA BELGESİ (SERTİFİKA) SORGULAMA

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok işlemimizi internet üzerinden yapabilir hale geldik. Günümüzde birçok kurum ve kuruluş internet üzerinden yapılabilen işlemlere her geçen gün bir yenisini ekliyor. Bu işlemlerden bir tanesi de eğitim tamamlama belgesi (sertifika) sorgulama işlemidir. Bu sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemlerde E-Devlet şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. E-Devlet şifrenizi internet üzerinden edinemezsiniz. E-Devlet şifresini alabilmek için PTT şubesine gitmeniz gerekecektir. E-Devlet şifresini PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Bu şifre ile E-Devlet sisteminde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı gibi 22 adet devlet kurum ve kuruluşu ile ilgili sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde bulunan eğitim tamamlama belgesi (sertifika) sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı yazının devamında kısaca anlatacağız.

Eğitim Tamamlama Belgesi (Sertifika) Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili linke tıklayınız. Bu link sizi işlem yapacağınız sayfaya yönlendirecektir. Açılan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

44

Bu butona tıkladığınızda açılacak olan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurarak kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Ardından ise sisteme giriş yap adlı butona tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

2

Eğitim Tamamlama Belgesi (Sertifika) Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.