Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EĞİTMEN ÇALIŞTIĞI KURUM/DERS SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere eğitmen çalıştığı kurum/ders sorgulama hakkında bilgi vereceğiz. Hızla gelişmekte olan teknoloji ile birlikte internet teknolojisi de önemli bir gelişme göstermektedir. Gelişen internet teknolojisi ile beraber insanlar bilgiye daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmaktadırlar. Ülkemizdeki devlet kurumları da bu gelişmeye ayak uydurmak için önemli adımlar atmaktadır. Hayat geçirilen bu uygulamalar bu doğrultuda adım atıldığının göstergesidir. Eğitmen çalıştığı kurum/ders sorgulama işlemi de bu uygulamalar arasındadır. Bu sorgulama işleminin internet üzerinden kolay bir şekilde yapılıyor olması vatandaşın birçok evrak işi ile uğraşmamasına sebep olmakta. Evrak işlerinin yanı sıra uzun kuyruklarda beklemeyerek zamandan büyük bir tasarruf sağlamaktadırlar. Bu sorgulama işlemi internet üzerinde birkaç basit adımla yapılabilmektedir.  Yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Eğitmen Çalıştığı Kurum/Ders Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu sorgulama işlemi E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Daha sonra açılan sayfada bizden istenilen T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresinin doğru bir şekilde girilmelidir.

Adsız

İstenilen yerler girildikten sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler göz önüne alınarak yapılan sorgulama işleminde, tüm gerçekleştirilen adımlardan sonra eğitmen çalıştığı kurum/ders sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra istediğiniz bilgilerin tamamı karşınıza çıkacaktır.

Eğitmen Çalıştığı Kurum/Ders Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.