Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EGM BORÇ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere EGM borç sorgulama işlemini nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında verecek olduğumuz bilgiler yardımı ile EGM borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

EGM yani Emniyet Genel Müdürlüğü sistemi üzerinden vatandaşlarımızın kolay bir şekilde işlem yapabilmeleri için oluşturulmuş olan bu uygulama ile birlikte zaman kaybetmeden borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. EGM uygulaması ile amaçlanmak istenen trafiğin genel düzenini korumak ve verilen cezalar ile birlikte yaşanabilecek sorunlardan caydırıcı etki bırakmaktır.

EGM Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Borç sorgulama işleminizi yapmak için ilk olarak yapmanız gereken yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminizden sonra trafik sorgulamaları ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu ekran üzerinden borç sorgulama işleminiz için sisteme girmek için sizden istenmekte olan bilgileri girmeniz gerekmektedir. Sizden istenmekte olan ‘İsim, Soyisim, TC Kimlik No, Doğum Yılı’ bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde ekranda görmüş olduğunuz ilgili yerlere yazmanız gerekmektedir.

Adsız1

Bilgi girişlerinizi tamamladıktan sonra ise, ekranda görmüş olduğunuz ‘Doğrula’ butonuna basmanız gerekmektedir.

Adsız1

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu adımlardan sonra, borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Sisteme girdikten sonra karşınıza çıkacak olan ekranda sorgulama seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Araç plakasına göre, Sürücü belgesine göre, Tüzel kişi ve Otoparka çekilen araç cezalarına göre borç sorgulama seçeneklerinden işlem yapmak istediğinizi seçmeniz yeterli olacaktır. Seçeneğinize göre sizden istenilen bilgileri girmeniz ile birlikte EGM borç sorgulama işleminizi tamamlayabilir ve borcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

EGM Borç Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.