EHLİYET BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EHLİYET BORÇ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere ehliyet borç sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında vermiş olduğumuz bilgiler ile birlikte borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Karayolları kanunda yer alan maddeler kapsamında, trafiğin düzenini ve bireylerin can sağlığını tehdit edici durumlarla karşılaşılması durumunda kişilere idari para cezası uygulanmaktadır. Bu uygulama ile birlikte kişilerin daha dikkatli davranmalarına teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Alınan cezalarında sorgulama işleminizi bireyler açısından kolaylık sağlanması amacıyla internet üzerinden online işlem yapabilme imkanı tanınmaktadır. Bu durumda ehliyet konusunda borç sorgulaması yapacak olan kişiler işlemlerini internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektedirler.

Ehliyet Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyor iseniz ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceksiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz tüm sorgulama işlemleriniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine giderek, kimlik bilgileriniz ile birlikte başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzdan sonra şifrenizi hemen edinebilirsiniz. Ancak E-Devlet şifreniz için 2 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra, bağlantıya tıklamanız ile birlikte öncelikle ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basmanız gerekmektedir.

Adsız1

Bu işleminizden sonra ekran değişecektir. Değişen ekran ile birlikte sizden istenmekte olan TC kimlik numarası ve edinmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi sistemdeki ilgili yerlere girmeniz gerekecektir.

Adsız1

Bilgi girişlerinizi tamamladıktan sonra ve bilgilerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra, ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Adsız1

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu adımlardan sonra ehliyet borç sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilir ve borç bilginize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ehliyet Borç Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.