Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EHLİYET CEZA SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere ehliyet ceza sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüzde internet kullanımının giderek artması bu platformda yapabileceğimiz işlemlerin artmasına sebep olmuştur. Herkesin elinin altında intenetin bulunuyor olması taleplerin artmasına sebebiyet vermiştir. Bu gelişime ülkemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ayak uydurarak yeni uygulamalar geliştirmiştir ve böylelikle vatandaşa en iyi hizmeti sunmayı amaçlamışlardır. Sorgulama işlemleri de geliştirilen bu uygulamalar arasındadır. Ehliyet cezası sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinden sadece birisidir. Ehliyete sahip olan vatandaşlar trafikte iken yaptıkları hatalardan dolayı trafik ceza puanı aldıklarında bu ceza puanı ehliyet sicil hanelerinde yazılmaktadır ve belirli seviyeye ulaşıldığında ehliyetleri geçici ya da sürekli olarak geçersiz sayılmaktadır. Bu yüzden ehliyetine ceza yazılanların ceza puanlarını sorgulamaları gerekmektedir. Bu sorgulama işlemini de internetten yapabilmekteyiz. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığı ile yapmaktadır. Ehliyet ceza sorgulama işlemi de E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ehliyet Ceza Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılmaktadır ?

Ehliyet ceza sorgulama işlemini devletin resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Ardından açılan yeni sayfada bizden istenilen T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresini doğru bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra yapılması gereken son hamle ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamaktır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler sırası ile takip edilmelidir, tüm gerçekleştirilen adımların ardından ehliyet ceza sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ehliyet cezası ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Ehliyet Ceza Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.