EHLİYET E-RANDEVU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EHLİYET E-RANDEVU SORGULAMA

Teknolojinin hakimiyetinin gün geçtikçe arttığı gelişen ve değişen dünya olaylarından ülkemiz de yeterince etkilenmiş ve her kulvarda nasibini almıştır almaya devam etmektedir. Bu konulardan biri de ehliyet e-randevu sorgulama sistemleridir. Bu sistemler hemen hemen her büyük şehirde uygulamaya konulan ve başarı sağlanan bir proje olarak nitelendirilmektedir. Sebebi ise büyük nüfuslu yerleşim alanlarında sürücü belgeleri üzerinden yapılacak işlemler için Trafik Şube Müdürlüklerinde oluşan uzun kuyruklu sıraların bu uygulama sayesinde düzenli ve kontrol edilebilir seviyeye çekilmesidir. Nitekim daha önceki işleyişte hem işlem için bekleyen vatandaşlara eziyet hem de işlemleri gerçekleştiren memurlar adına işkence şeklindeyken bu sistemi uygulayan merkezlerde memurlar hangi saatte hangi günde hangi vatandaşın işlemini yapacağını biliyor ve sistem bu bilgileri düzenliyor. Ülke kapsamında tam olarak adapte olunamayan bir sistem olarak her şubenin kendi adına randevu sistemleri vardır.

Ehliyet E-Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

2015 senesinde uygulamaya geçen bu sistem, ülke genelinde tek bir sistem üzerinden yönetilmemektedir. Bu yüzden öncelikle nüfus olarak aşırı yoğunluğa sahip yerleşim alanlarından sorumlu Trafik Şube Müdürlükleri kendi resmi sitelerine ait randevu alma ve sorgulama uygulamalarını kullanıma sunmuştur. Türkiye geneline yayılmadığı için E-Devlet kapsamına da alınamamıştır. Bu yüzden örnek olarak tek bir Trafik Şube Müdürlüğü’nün sorgulama sayfasını ele alıp ehliyet E-Randevu sorgulama işleminin nasıl yapıldığını size anlatmaya çalışacağız.

Biz bu yazımızda İstanbul Emniyet Müdürlüğü örnek olarak alınacaktır. Öncelikle ilgili şehrin Emniyet Müdürlüğü sitesine ulaşarak randevu alma sayfasına ulaşınız. Bu sayfaya erişim sağlamanız adına yazımızın sonunda bağlantı linki mevcuttur. Ulaştığınız sayfa görselimiz gibi olacaktır. Bu sayfada ok işareti ile gösterilen kısımları ehliyet E-Randevu sorgulama yapacağınız işleme uygun olarak seçiniz. Ehliyet randevusu almak için basamakları örnekte olduğu gibi doldurmanız gerekmektedir. İlgili ilçe biriminde size ait olanı seçmeniz gerekmektedir. Son olarak TC kimlik numaranız ve doğrulama kodunu tuşlayarak Randevu al butonuna tıklayınız.

iem

İEM Ehliyet E-Randevu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.