Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EHLİYET İPTAL SORGULAMA

Ehliyet, sürücülerin trafikte araç sürebilmesi için verilen bir belgedir. Ehliyet alabilmek için sürücünün bazı sınavlardan geçmesi gerekmektedir. Ehliyet alan sürücü trafiğe çıkma hakkına sahip olabilir.

Ehliyet sahibiyseniz ve ehliyetinizi iptal ettirmek istiyorsanız bu işlemi hiç vakit kaybı yaşamadan sanal ortamdan yapabilirsiniz. Eğer ehliyetinizi iptal etmek istiyorsanız ve gerekli sorgulamaları yapmanız gerekiyorsa Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan sürücü belgesi iptal sorgulama bölümünden faydalanabilirsiniz. Birçok kurumun olduğu gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’ de E-Devlet bünyesinde hizmet sunmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sunduğu hizmetlerden bir tanesi de ehliyet iptal sorgulama işlemidir.

Ehliyet İptal Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ehliyet iptal sorgulama yapmak istiyorsanız ilgili belgeleri topladıktan sonra yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ehliyet iptal sorgulama için açılacak olan sayfada ilk olarak kimliğimi şimdi doğrula butonuna basınız. Bu uygulamada size gerekli olan bilgiler ise TC kimlik numaranız, E-Devlet şifreniz, ehliyet numarasıdır. Bu bilgilere sahip değilseniz işlem yapamazsınız.

333

 

Ehliyet iptal sorgulama için kimliğimi şimdi doğrula butonuna bastıktan sonra açılacak olan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Ehliyet iptal sorgulama için ilgili alanlara gerekli bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra sisteme şimdi giriş yap butonuna basınız. Bu işlemi de yerine getirdikten sonra artık sizde ehliyet iptal sorgulama işlemini yerine getirebilirsiniz.

Ancak sistemden faydalanabilmek, işlem yapabilmek ya da sorgulama yapmak için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa sistem üzerinden işlem yapmanız mümkün değildir. E-Devlet şifreniz yok ise şifrenizi size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. Tüm bu bilgileri ve istenilenleri eksiksiz olarak girdikten sonra artık sizde istediğiniz işlemleri ve sorgulamaları yerine getirebilirsiniz.

6

 

E-Devlet Üzerinden Ehliyet İptal Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.