Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları

Elektronik Yabancı Dil Sınavı, Yabancı Dil Sınavı olarak yapılan seçmeli test sınavlarında olduğu gibi soruların basılı olduğu kitapçıklardan ve bu sorulara verilecek cevapların girilmesi için verilen cevap anahtarından oluşmaz. Elektronik Yabancı Dil Sınavına giren öğrenciler, bilgisayar ekranı üzerinden sorulara cevaplar verir, kulaklık aracılığı ile sesli soruları dinler ve mikrofon aracılığı ile de bu sorulara cevaplar verir. Bu sınavlarda görev alan gözetmenlerin sınava giren adaylar ile konuşmayacağı ve herhangi bir şekilde iletişime geçmeyeceği bilinenler arasında yer alıyor. Bu nedenle de E – YDS sınavı ile ilgili olan kuralları sınava giren adaylar bilgisayar ekranı üzerinden okumak durumundalar. Yabancı Dil sınavının elektronik bir ortam üzerinden yapılmasının esas sebebi yabancı dil üzerinden sınava giren adayların hem dinleme hem de konuşma becerilerinin de ölçülmek istenmesidir. Bununla birlikte bu sınavlar TOEFL ve OTEIC gibi sınavlar ile birlikte uluslararası bir geçerliliğe sahip olacaktır.

3 saat sürecek olan Elektronik Yabancı Dil Sınavı saat 14:30’ta yapılacaktır. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM resmi sitesini kullanmalıdır. Zira Elektronik Yabancı Dil Sınavına giren adayların adreslerine sınav sonuçları gönderilmeyecektir.

Bununla birlikte Elektronik Yabancı Dil Sınavına girecek olan adayların sınav günü gelmeden önce elektrik ortam üzerinden sınava alışabilmesi için deneme yapması tavsiye edilmektedir.

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları aynı gün içinde adaylar tarafından görülebilir olacaktır. Herhangi bir ekstra durum olmaması halinde bu tüm sınavlar için geçerlidir.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sınava başvurmak isteyen adayların aşağıda yer alan linkle tıklamaları gerekiyor. Bu işlemin ardından T. C. Kimlik numarası ya da Yabancı uyruklu numaralarını giren adayların kılavuz koşullarını okuduktan sonra kabul etmeleri ve bu kutucuğu işaretlemeleri ile birlikte E – YDS randevu işlemlerini o yıl açılan kontenjanlara göre yapmaları mümkündür. Sınav başvuru esnasında ödenmesi gereken 200 TL’lik ücreti aşağıda yer alan link doğrultusunda adımları takip ettikten sonra kredi kartınız ya da banka kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kontenjan olmadığı taktirde bu sınava başvurma şansını kaybeden adaylar kontenjanı olmayan bir sınava ödeme yapmak istedikleri taktirde sistem tarafından otomatik olarak reddedileceğinden dolayı bu konuda mağdur olmayacaklardır.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı Başvurusu konusunda daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizde yer alan bir diğer içeriği okuyabilirsiniz.

E – YDS Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

2017 Yılı E – YDS Sınav Tarihleri

2017 takvim yılı içerisinde Elektronik Yabancı Dil Sınavı on kez yapılacaktır. Bu sınava ait bilgiler aşağıdaki gibidir.

21 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 1 sınavının başvuru tarihleri 02 Ocak ve 12 Ocak tarihleri arasında olacaktır.

25 Şubat 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 2 sınavının başvuru tarihleri 25 Ocak ve 16 Şubat tarihleri arasında olacaktır.

18 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 3 sınavının başvuru tarihleri 23 Şubat ve 9 Mart tarihleri arasında olacaktır.

29 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 4 sınavının başvuru tarihleri 22 Mart ve 22 Nisan tarihleri arasında olacaktır.

27 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 5 sınavının başvuru tarihleri 3 Mayıs ve 18 Mayıs tarihleri arasında olacaktır.

18 Haziran 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 6 sınavının başvuru tarihleri 24 Mayıs ve 8 Haziran tarihleri arasında olacaktır.

22 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 7 sınavının başvuru tarihleri 21 Haziran ve 13 Temmuz tarihleri arasında olacaktır.

21 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 8 sınavının başvuru tarihleri 26 Temmuz ve 12 Ekim tarihleri arasında olacaktır.

25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 9 sınavının başvuru tarihleri 25 Ekim ve 16 Kasım tarihleri arasında olacaktır.

23 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan E – YDS 2017 / 10 sınavının başvuru tarihleri 29 Kasım ve 14 Aralık tarihleri arasında olacaktır.

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını öğrenmek için Elektronik Yabancı Dil Sınavı adaylarının yapması gereken şey aşağıda yer alan linke tıklamaktır. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra eğer o dönem içerisinde yapılan elektronik yabancı dil sınavının sonuçları açıklanmışsa bu sınava girmiş olan adayların “Elektronik Yabancı Dil Sınavı” başlığı ile birlikte girdikleri yıl ve döneme ait bilgilerin de bulunduğu bağlantıya tıklamaları gerekiyor.

Örneğin 2017 yılının ilk Elektronik Yabancı Dil Sınavına girmiş olan bir adayın sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra “2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2017/1) Sonuçları şeklinde yer alan bağlantıya tıklamaları gerekiyor.

Bu işlemin ardından adaylar T. C. Kimlik numaralarını ya da yabancı uyruklu oldukları taktirde Yabancı Uyruklu numaralarını girmeli ve ardından aday şifrelerini girmelidir. Bu aşamada şifre kısmına altı haneden az karaktere sahip bir şifre yazan kişilerin ya da on bir hanelik kimlik numarası şifrelerini yanlış yazan kişilerin bir sonraki sayfada “TC Kimlik numarası veya şifreniz hatalı.” bu uyarı ile karşılaşmaları muhtemeldir. Fakat kimlik numarası ve aday şifreleri ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmayan adayların girdikleri yıl ve döneme ait olan Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını görmeleri mümkündür. Böylelikle Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarınızı detaylı bir şekilde inceleyebilir ve aldığınız puanı görebilirsiniz.

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.