Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Emekli Sandığı İkramiye Hesaplama

Herkes, yaşlandıktan sonra daha güzel şartlar altında yaşamak istemektedir. Bu nedenle genç ve çalışabiliyor olduğumuz zamanlarda prim ödeyerek, emekli olunca rahat bir yaşam sürmeyi amaçlamaktayız. Emekli olabilmek için ise bazı şartları yerine getirmemiz gerekmektedir. Bunlar için belirli bir prim miktarını ödemeniz ve sizler için belirtilen yaşı doldurmanız gerekmektedir. Bu ve benzeri şartları tamamladıktan sonra emekli olmaya ve emekli haklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kapsamda herhangi bir kamu kuruluşunda veya özel sektörde çalışan birçok kişi emekli olmayı beklemektedir. Yukarıda sizlere vermiş olduğunuz şartlar kapsamanında da emekli olduktan sonra kişiler emeklilik ikramiyesi almaktadırlar. Bu durumda ise, emekli olmuş olduğunuz tarihten sonra 3 ay içerisinde emeklilik ikramiyenizi almaya hak kazanabilirsiniz.

Ne kadar emeklilik ikramiyesi alacağınızı hesaplamak oldukça kolaydır. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun geliştirmiş olduğu bir sistemi kullanabilirsiniz. Bu sistemi ise internet üzerinden kullanmanız mümkün olmaktadır. Teknoloji çağını yaşamakta olduğumuz bu dönemlerde her işlemimizi internet üzerinden yapmaktayız. Bu bizlere zamandan büyük oranda tasarruf sağlamaktadır. Kamu işlemlerinin internet üzerine taşınması ile aynı şekilde daha hızlı işlem yapabilir ve bu sayede herhangi yanlışlık veya sorun olduğunda daha kolay bir şekilde müdahale etmemiz sağlanmıştır. Ayrıca uzun kuyruklarda sıra bekleyerek, kişilerin zor durumda kalmasına da gerek kalmamıştır. Tüm bu durumlar sonucunda ise, Emekli Sandığı ile ilgili birçok hesaplama ve sorgulama işleminizi de kolay bir şekilde internet üzerinden yapabilirsiniz.

Herhangi bir kuruma gitmeye gerek kalmadan istediğiniz zaman haftanın her günü, her saati Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği ya da bu konu hakkında nelere ihtiyacınız olduğu hakkında daha ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında sizlere vermiş olduğumuz bilgiler yardımıyla edinebilirsiniz.

Emekli Sandığı İkramiye Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işleminizi yapmak için ilk olarak yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminizden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Adsız

Açılan sayfa üzerinde ise, derece, hizmet yılı ve ayı, aylık tarihi, ek gösterge gibi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Maaş ve ikramiyenizin hesaplayabilmeniz için; en az Derece, Kademe ve Aylık Tarihi alanlarını seçmek zorunda olduğunuzu unutmayınız. Aksi takdirde hesaplamanız gerçekleşmeyecektir. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde girdiğinizden emin olunuz.

Bu sayfada yer alan uyarılar kapsamında ise, Makam Temsil Görev Tazminat göstergeniz varsa ilgili alanı (Makam+Temsil+Görev Tazminat Göstergesi) bilgisini girmeniz gerekmektedir.

Sizden istenmekte olan bilgileri girdikten sonra ise tek yapmanız gereken Hesapla butonuna tıklamaktır.

Adsız

Bu işlemlerinizden sonra Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işleminiz hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işlemini yaparken unutmamanız gereken bir nokta bulunmaktadır. Bu da yapmış olduğunuz Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işleminizin çıkan sonucun herhangi bir resmiyetinin olmamasıdır. Çünkü Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işlemi yapılırken sizlerin bilgileriniz kapsamında sisteme girmiş olduklarınız baz alınarak bir hesaplama işlemi yapılmaktadır.

Bu sistem üzerinden yapmış olduğunuz işleme ek olarak Emekli Sandığı ikramiye hesaplama işlemine ek olarak, Emekli Sandığı emekli maaşı ve ikramiyesi hesaplama sonucunu da öğrenme imkanına sahip olacaksınız.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu uygulamaları sayesinde yukarıdaki işlemlerinize ek olarak borç sorgulama, ödeme işlemleriniz veya duyuruları, ilanları takip etme gibi birçok işleminizi de yapabilirsiniz. Bu işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştireceksiniz. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz tüm bu işlemler sayesinde bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Emekli Sandığı İkramiye Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.