Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA

Emekli Sandığı no sorgulama işleminiz birçok işlemde önemli bir yer tutar. Emekli Sandığı numarası sorgulama işleminiz sayesinde Emekli Sandığı kurumuna ait numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu numara ile kadar prim yatırdığınızı, ne zaman emekli olabileceğinizi ve bunun gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Emekli Sandığı no sorgulama işleminizi internet ortamında iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

Dilerseniz E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile Emekli Sandığı numarası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi birçok işlemlerin bir arada toplandığı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulan bir hizmettir. E-Devlet hizmetini kullanabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesine gidip 2 lira gibi cüzi bir ücret vererek şifrenizi alabilirsiniz.

Önceden Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarından herhangi biri ile ilgili işlemlerinizi SGK’nın resmi sitesi olan E-SGM üzerinden yapılmaktaydı. İşlemleriniz şifresiz olarak sadece gerekli bilgileri girerek gerçekleştirilmekteydi. Ama E-SGM’nin kapatılması ile birlikte halen hizmet veren E-Devlet sistemi ile sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Emekli Sandığı no sorgulama işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile gerçekleştirebileceğiniz işlemlerden bir tanesidir. Emekli Sandığı ile sigorta bilgilerinize erişebilir ve numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca emekliliğiniz ile ilgili bilgileri de bulabilirsiniz. Yazımızın devamında Emekli Sandığı numarası sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile yazımızın devamında paylaşacağız.

E-Devlet Şifresi ile Emekli Sandığı No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile Emekli Sandığı no sorgulama işleminiz için öncelikli olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

emeklisandığıno

T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra no sorgulama işleminiz için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

5

 

E-Devlet şifresi ile Emekli Sandığı numarası sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız. No sorgulama işleminiz ile birçok işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Emekli Sandığı No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.