Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti

Çalışmaya hayatına dahil olmuş bir kişinin çalışmaya başlamış olduğu tarihten itibaren ödenen sigorta primi düzenli ödenmiş ise sosyal güvenlik kurumunun (SGK) Bu vatandaşlar için sağlamış olduğu hizmetlerden biriside hastane ve ilaç tedavisi hizmetidir. Kişinin muayene olmak için seçtiği hastane de emekli sandığı yada bağ-kur güvencesi bulunduğu taktirde değişik ücretler ödemek zorundadırlar. Ülkemizde uzun zamandır bulunan özel hastane ya da özel sağlık kuruluşlarının sigortalının güvencesine bağlı olarak özel hastane muayene ücretlerinde farklı muayene ücreti alırlar. Muayene hizmet ücretinin sorgulama yasası değişmiş olan yasalara göre özel hastane muayene ücretininde özel hastane ve özel sağlık kuruluşlarında farklı ücretler olduğu görülmüştür. Ancak T.C devlet hastanelerinde kişilerin sigortası bulunuyor ise ya da emekli ise hiçbir ücret alınmadan muayenesi yapılmaktadır. Özel hastanelerde bu hizmet biraz farklılık göstermekte eğer ki bağlı olduğunuz sigorta kurumu muayene ücretini karşılamıyor ise gittiğiniz hastanenin belirlemiş olduğu özel hastane muayene ücretini ödemek zorunda kalırsınız. Bizde bu yazımızda emekli sandığı özel hastane muayene ücreti ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Anlaşmalı özel hastanelerde Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti için belirlenmiş belli başlı ücretler vardır bunlar aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti Ne Kadar?

Emekli Sandığı özel hastane muayene ücreti gidilmiş olan bölüme göre farklılık gösterir. Örneğin: çocuğunuz için özel hastaneye muayene olmaya gittiyseniz özel hastane muayene ücreti olarak yaklaşık olarak 54 tl tutarında bir ücret ödemeniz gerekir. Bir özel hastanede muayene olmak için kardiyoloji bölümünü seçmeniz halinde ücret biraz daha yüksek olacaktır. Kardiyoloji bölümünde muayene olmak için ödemeniz gereken özel hastane muayene ücreti tutarı 74 tl dir. Buna göre özel hastanelerde muayene olacağınız bölüme göre fiyatlar farklılık göstermekte. Özel hastanelerde muayene olacaksanız eğer ilk önce kafanızda soru oluşmaması için özel hastane muayene ücretlerini araştırınız. Özel hastane muayene ücreti vermek istemeyen kişiler için devlet hastaneleri bulunmakta. Kanunlarda belirtilen nitelikteki devlet hastanelerinde muayene olan bir çalışan ya da emekli sigorta güvencesine sahip ise muayene ücreti olarak yalnızca 5 tl gibi bir ücret ödemeleri istenir. Ancak özel bir hastanede muayene olduysanız özel hastane muayene ücreti olarak en az 12 tl den başlayan ücretlerle karşı karşıya kalırsınız. Sağlık güvenceniz var ise gittiğiniz herhangi bir özel hastane sizden özel hastane muayene ücreti olarak 50 tl aldı ise bu ücret haricinde başka bir para vermeniz gerekmemektedir. Ödediğiniz bu 50 tl içerisinde yapılacak olan tahliller ve röntgen hizmetleri de bulunur. Bu ücret haricinde ücret ödemeniz istenirse ödemek zorunda değilsiniz özel hastane ve özel kuruluşlar normal bir muayene dışında bir durum yok ise özel hastane muayene ücreti hariç para isteyemezler. Ancak çoğu kişi haklarını bilmediği için istenilen bu ekstra parayı öderler. Bu konuda size fatura verildiğinde fatura üzerinde sadece muayene ücreti bulunur. Diğer yaptığınız ödemeler faturaya yansıtılmaz eğer ki yansıtılmış ise muayene olduğunuz kurum anlaşmalı hastane ise elinizdeki fatura ile şikayette bulunabilirsiniz. Ancak acil durumlarda doğum yapacak olan kişi acilden bahis ettiğimiz plansız bir şekilde en yakın hastanede doğum yaptı ise kişi acil doğum olarak görüldüğü için yaptığı doğumdan herhangi bir ücret talep edilemez. Bahsettiğim konularda eğer mağdur olmuş iseniz çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz. Bu bilgileri her vatandaş bilmemekte bilmedikleri için mağdur olmaları olanaksız yeterli bilgiye sahip olmaları için bu yazılar aracılığı ile sizlere bu konularda bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti Sorgulama

Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulama için sosyal güvenlik kurumu (SGK) tarafından resmi internet sitesi üzerinde muayene ücreti sorgulama uygulaması verilmektedir. Bu uygulamayı kullanarak basit bir işlem ile Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulama yapabilirsiniz. Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulamasında bu işlem kolay bir seçenek olarak bilinir ve sıklıkla tercih edilir. Bu hizmet haricinde her işlemimizi gerçekleştirebildiğimiz gibi bu işlemi de e-devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak  e-devlet şifresine sahip olmanız gerekir. Eğer e-devlet şifreniz yok ise PTT şubelerinden 2 tl karşılığında kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bildiğimiz üzere bir kez aldığımız e devlet şifresini ömür boyu kullanabilmekteyiz. Yani her işlem için ayrı bir şifre alınması gerekmez. Ancak bu şifre unutulursa aynı yöntem ile bu kez 4 tl işlem ücreti ödeyerek yeni bir şifre satın alabilirsiniz. E devlet şifrenizi temin ettikten sonra sisteme giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra emekli sandığı özel hastane muayene ücreti dahil sigortanız hakkında her bilgiye ulaşabilirsiniz. Ülkemizde gittikçe teknoloji gelişiyor bunun için artık çok uğraşmadan her işlemimizi internet üzerinden ve mobil ağlar üzerinden rahat ve en güvenilir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Sizlerde aklınıza takılan her işlemi 7/24 online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulama işlemi de bu işlemlerden biridir. Dilerseniz bu işlemleri SGK ve e devlet kapısı üzerinden nasıl gerçekleştirebilirsiniz bakalım.

SGK Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulama yapabilirsiniz. Yada Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulama işleminizi yalnızca yazı bitiminde vereceğimiz linki kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.

7

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulaması yapmak için;

  1. Yazı sonunda verdiğimiz bağlantıya tıklayınız.
  2. Açılmış olan sayfadan Hastane ismi, hastane türü, ilave ücret oranı, tedavi türü, muayene yapılan branş bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurunuz.
  3. Kırmızı daire içerisinde belirtmiş olduğumuz Hesapla butonuna tıklayınız.

SGK Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti Hesaplaması Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E Devlet Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her türlü işlemimizi yapmak için başvurduğumuz bir yöntem olan e devlet kapısı ile Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücreti sorgulama işlemini de kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. Yazımızın bu bölümünde sizlere E devlet emekli sandığı özel hastane muayene ücreti hesaplamasının vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanarak nasıl yapacağınızı anlatacağız.

8

  1. Yazı sonunda ki bağlantıyı açınız
  2. Kimliğimi şimdi doğrula seçeneğini seçiniz
  3. T.C. vatandaşlık numaranızı ve e devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız.

e-devlet-giris

Bu işlemi kullanarak Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene ücretinizi hesaplamak isterseniz yukarıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir başka bir bilgi girmeniz gerekmemektedir.

E Devlet Emekli Sandığı Özel Hastane Muayene Ücreti Sorgulaması Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.